Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha egy processzor cserét...

Ha egy processzor cserét akarok a laptomomba, hogyan fogjak hozzá? (Bővebben lent. )

Figyelt kérdés

Ha lecsavarozom a laptop hátulját és kicserélem a processzort utána visszacsavarozom a laptop hátulját.Akkor be fogja hozni a BIOS beállításokat?

És el fognak veszni az adatok?

Bocsi a rossz fogalmazásért.

1,6-os processzort cserélnék 3,2-re.



2016. jan. 4. 17:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha sikerül a csere,akkor automatikusan tudja a BIOS "mekkora" az új processzor.Csak a processzorra vonatkozó beállítások állnak vissza az (új)alapértékekre.Minden más elvileg marad.
2016. jan. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%

Mármint kiveszed a csavarokat, a rejtett csavarokat, leveszed (széjjelpattogtatod) a hát/előlapot, lehúzkodod az útban lévő szalagkábeleket, (ha kell kiszereled az alaplapot) szétszeded a hűtést, kiveszed a processzort, visszarakod a másik processzort, pasztázol, hűtő vissza (lehetőleg kipucolva), (alaplap vissza a helyére), szalagkábelek vissza, elő/hátlap vissza (összepattogtat), (rejtett) csavarok vissza, és tesztelés?

Mindez persze csak akkor, ha a hűtés levétele után nem futsz bele egy lapra forrasztott processzorba VAGY nem barmolsz szét valamit menet közben...

Tehát mielőtt elhamarkodottan vennél/tennél valamit, amit nem kéne, írd le a laptopod pontos típusát!

G.

2016. jan. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, ami biztos, nézzél a laptopodról szétszedős videókat is a youtube-on.
2016. jan. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

2-es: Laptopot még nem szedtem szét,csak gépházat.Szóval nem tudom,hogy laptopon belül,hogy hol is van a processzor.Egyébként a laptopom típusa: chiligreen platin se.Lehet,hogy hülyeség lesz a kérdés,de a processzor lehet,hogy nem lesz kompatibilis a laptoppal?

A jelenlegi processzor AMD Athlon 1,6-os amit bele szeretnék tenni az AMD Athlon 3,2.Szerintem elvileg annak kéne lenni,mert mind a kettő AMD Athlon.

2016. jan. 4. 21:20
 5/9 A kérdező kommentje:
2-es amúgy bocsi,de zöld pacsit akartam,de véletlen a kék ment.3-asnak zöld.
2016. jan. 4. 21:21
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha még nem szereltél laptopot, akkor nem processzorcserével kellene kezdeni, de mindegy.

Nagyobb gond, hogy szerintem ebben forrasztott a processzor, bár talán majd még más valaki is megerősít.

Még nagyobb gond, hogy egy kétszer akkora órajelű processzor nem fog valószínűleg beleférni ugyan abba a TDP keretbe, mint amiben a jelenlegi van.

Amúgy azon felül, hogy "Athlon 3,2", tudod, hogy mit is akarsz belerakni?

G.

2016. jan. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Őszintén szólva nem nagyon.
2016. jan. 4. 21:34
 8/9 anonim ***** válasza:

Sejtettem. Erről a dologról mondj le, nem olyan egyszerű ez, mint egy processzorcsere egy asztali gépben. Ha erősebb gépet szeretnél, akkor kénytelen leszel venni egy erősebbet.

G.

2016. jan. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A nagyobb TDP-vel bíró processzort a hűtése elbírja, amennyiben volt nagyobb TDP-s processzorral szerelt kivitel az adott típusból. Azonban az alaplap biosa nem biztos, hogy tartalmazza az új processzor mikrokódját ami nélkül nem is fog műkődni benne. A laptopok esetében a bios nagy többségében csak azon processzorok mikrokódját tartalmazza amivel az adott típus gyári kiszerelésben is kapható volt. Ugyan van lehetőség más mikrokódokat a biosba integrálni -természetesen csak tokozás kompatibilis processzorokét-, de ez azért igényel némi szakértelmet, ami szerintem neked nincs meg. Nézz utánna a laptopodnak, hogy gyárilag milyen processzorokkal kínálták, és azokból válaszd a legerősebbet. Feltéve, hogy van erősebb kiszerelésű variáns a gépből.
2016. jan. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!