Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Akyga 700W-os táp okozhat...

Akyga 700W-os táp okozhat ilyen problémát?

Figyelt kérdés
Vettem egy GTX 780Ti-t használtan. Elvittük a gépet egy másfél hónapja egy számítástechnikai boltba. Ott az eladó ajánlotta ezt a tápot. egy hónapig nem volt normális processzorom ami kihajthatta volna a kártyát szóval nem nagyon volt használva. Nemrég vettem egy i5 4570-es procit. Na már most minden tök jól működött egészen addig amíg valami combosabb játékkal nem kezdtem el hajtani. Akkor olyan 1-2 óra után fogta és lecsapta magát a táp. Visszavittük ott rakott bele még egy kábelt mert hogy a videokártya ellopta az áramot és azt mondta kéne egy házcsere is. Ami igaz mert egy teljesen alap házban van amit az ilyen hipermarketekben összetákolt gépekhez adnak. De újra levágta magát játék közben olyan 2-3 óra után. Utánanéztem a tápnak meg minden (tudom hogy szar nem én találtam ki ő ajánlotta én meg nem értettem hozzá) de hogy akkor most a táp a hunyó hogy nem bírja el (de akkor miért bírja el 2 óráig?) vagy tényleg a túlmelegedés okozza?

2016. jan. 5. 00:12
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
biztos hogy nem tett kárt valamelyik alkatrészben a táp?
2016. jan. 5. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Miért tett volna? Tudtommal amúgy nincs semmi baja semminek. Az alaplap és a proci zsír új nincsenek egy hetesek.A videokártya meg egy éves durván és mindegyik kifogástalanul működik. játék közben is tökéletesen mennek nagyon jó hőfokkal a probléma az hogy lecsapja magát a gép. Lehetséges volna akkor hogy ez másnak a hibája?
2016. jan. 5. 00:20
 3/25 anonim ***** válasza:
lehet érez valami magas feszültséget a táp és lekapcsolja magát
2016. jan. 5. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Arra gondolsz hogy a konnektorból magas feszültséget kap? Most lett véve egy túlfeszültség-védő hosszabbító, ebbe van bedugva a gép.Vagy a gépen belülről kaphat esetleg túlfeszültséget?
2016. jan. 5. 00:28
 5/25 MGéza ***** válasza:
Azért csapja le mert maga a táp egy hulladék minőség és ahogy terhelés alá került a gép és több áramot vett fel, felmondta a szolgálatot. Sehogy összerakott, eredetileg kínai belpiacra szánt szemét, tessék normális tápot venni, ilyet saját és gépünk érdekében nem teszünk, legfeljebb irodai gépbe! És igen a túlmelegedés okozta, mármint a táp túlmelegedése. Örülj, hogy még nem tett tönkre semmit, cseréld minél hamarabb.
2016. jan. 5. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Igen ezt olvastam több helyen is. De akkor nem értem miért ajánlotta volna ezt a boltos ha nyugodtan mondhatta volna a drágább tápjait is? Mert ezt ő ajánlotta én meg nem értettem hozzá ráhagytam. Akkor még nem is volt meg a proci meg az alaplap ami szintén tőle van. Mi haszna származna belőle hogy ilyen szart ajánljon? Ezt nem tudom megérteni
2016. jan. 5. 00:37
 7/25 MGéza ***** válasza:
ATX 2.0 szabvány szerint van gyártva ez a táp. Hát ez kb annyit jelent hogy az összes védelem ki van belőle spórolva. Idézet valakitől akinek volt "szerencséje belülről látni akygát: "Ami a belsejét illeti: A kapcsolóüzem miatt keletkező tranzienseket kiszűrni hivatott induktivitások helyén szimpla átkötések vannak. Ami nem tesz jót a táppal egy hálózaton lévő cuccosoknak se.Plusz a gagyi pufferkondenzátorok, kapcsolótranzisztorok."
2016. jan. 5. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 MGéza ***** válasza:
Mert az egyszeri boltos is gyakran ugyanolyan kuka az egészhez, mint egy mezei user. A legtöbbnél a HKC már isteni minőség, mert annak harisnyázzák a kábeleit, kb ennyit konyítanak hozzá. Jó táp 13E környékén kezdődik, nyiss témát, ajánlani fognak pár tényleg jót.
2016. jan. 5. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Tehát nincs benne védelem. De ezt nem kompenzálja ellen valamennyire a túlfeszültség-védő hosszabbító?
2016. jan. 5. 00:43
 10/25 MGéza ***** válasza:
Az csak a hálózatból érkező túlfesztől véd valamennyire. Ha a táp ad valami alkatrésznek nem megfelelő feszt, az ellen semmit sem ér.
2016. jan. 5. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!