Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyit gyorsulna a laptopom,...

Mennyit gyorsulna a laptopom, ha SSD-re váltanák, és még pár dolgot csinálnák vele, amiket lentebb leírok?

Figyelt kérdés

Karácsonykor volt 2 éve, hogy megvettem ezt a laptopot. Nagyon jó kis gép, teljesen meg vagyok elégedve vele mind a mai napig. Garancia már nincs, szóval megbontottam.


HDD helyére egy 120GB-s SSD kerülne, rendszernek. 750GB HDD-t pedig az ODD helyére raknám be. Vagy jobban járnék egy új külső merevlemezzel?


A processzorról sajnos nem tudom, hogy forrasztott e, valahol azt írják, hogy igen valahol azt, hogy nem. Pedig előbb volt széttszedve, de logikus, hogy nem néztem meg :D Ha valaki tudja, megmondaná, hogy ez a processzor forrasztott e, vagy cserélhető?

Intel Pentium 2117U 1.80GHz


Ha cserélhető, akkor milyenre lehetne? Bár félek, hogy maradnia kell.


Az alaplap maximum 8GB RAM-ig bővíthető, jelenleg 8GB van benne, szimpla csatorna, 1600MHz. Ezt egyébként nincs szándékomban cserélni.


A grafikus kártya Nvidia GT 720M 1GB, arra amire kell, teljesen megfelel.


Ma portalanítottam, bár a hűtés elvezetését nem szereltem le. Sajnos nem volt otthon már sűrített levegő, ezért nagyon óvatosan porszívóval szívtam le a port a ventiről, és a radiátorról. Este csináltam egy tesztet AIDA64 Extreme programmal, processzor 5 perc után érte el a 75 fokot. Porszívózás után 15 perc teszt utánn se ment 73 fok fölé. 5 perc teszt után 67 volt mindkét mag. Vegyek sűrített levegőt, és tisztítsam ki teljesen a hűtést? Kapnák még pár fokot?


Esetleg javasontok még valamit? Ami dobhat a sebességen?


Lehet nagy kérés magamtól, és a géptől is, de még egy 2 éve le kellene egymással húznunk... Bírná? Elég sokat van használva, van, hogy 0-24ezik, pedig csak 120 000-es laptop, ami azthiszem nem erre van kitalálva. De semmi baj nem volt még vele.



2016. jan. 5. 13:35
 1/5 anonim ***** válasza:
46%

Nem akarok a lelki világodba gázolni, de ha meg vagy vele elégedve, akkor mi a baj a géppel ?

Az ilyen laptopokra kidobott pénz minden forint.

Vagy neked megérné hogy induláskor néhány másodperccel hamarabb bootol ?

Vagy egy adott program nem 3, hanem 2 másodperc alatt kel életre ? mert kb ezt érnéd el .

Szerintem rakd újra a Windowst, és használd amíg bírja !

Sok szerencsét hozzá ! :)

2016. jan. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A programok indítását jeltősen gyorsítja az ssd, a merevlemez helyére kell tenni, a merevlemezt pedig egy kerettel az optikai meghajtó helyére.

Az U jelzésű Intel processzorok az alaplapra vannak forrasztva, nem cserélhetőek.

2016. jan. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Ifjab Tibi ***** válasza:

hát a windows betöltene 10-20mp alatt használatra készen SSD-n

én ezt az SSD-t ajánlom


[link]

2016. jan. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Olcsónak olcsó, de többek szerint a legrosszabb
2016. jan. 7. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Ifjab Tibi ***** válasza:

olcsó és mi az hogy a többiek szerint a legrosszabb ?.ddd

tapasztalatból mondom hogy 10-20mp alatt betölti használatra készen a windowst...

2016. jan. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!