Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen hangkártyát ajánlotok?

Milyen hangkártyát ajánlotok?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Van egy Audio-Technica ATH-M50x-es fejesem.

Ehhez kellene egy hangkártya.

Valamikor a jövőben, talán egy midi billentyűzet is lesz rákötve a fejhallgatón kívül.

Illetve, az sem baj, ha 6,3mm-es jack bemenet van a hangkártyán (már, ha van ilyen), mivel az is van hozzá.

Maximum, olyan 20 ezer forint körülire gondoltam. Ha, esetleg lenne 25-ért, amit tényleg megér megvenni, az sem baj, de a végtelenig nem szeretnék menni. :D

Egy sima Stereoban gondolkodom zenehallgatáshoz, illetve készítéshez, hobbi szinten. (Ha, már beletanultam. :D)


Az alaplapomon, csak egy sima PCIE2 foglalat érhető el.

PCIE1-ben a videokártya van, alatta lévő PCI1-t kitakarja, és az az alatt lévőb PCI2-nél pedig alig van hely, szóval mindenképpen PCIE2-es csatlakozásnak kell lenni. (PCIEx16, mivel hosszúnak néz ki..)

Hangfalakat nem használnék, mivel nem szeretem őket.

Szóval, a lényeg, hogy egy Stereo hangkártya kellene 20 ezer Ft körül.


A segítségeteket előre is megköszönöm.



2016. jan. 5. 21:52
 1/6 hypno ***** válasza:

Szerintem sztereo hangkártyát nemigen kapsz.

Manapság PC vonalon tobzódunk a csatornákban.


Esetleg egy fejhallgató erősítő?

2016. jan. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

[link]

Ilyen árkategóriában nem lehet kapni jobbat, kompakt csak össze kötöd usb-n keresztül a géppel és az látja el, utána már csak annyi a dolgod hogy a fejhallgatót rádugod a megfelelő csatlakozóba és minden müködik, rengeteg sok beállítás van a driver-ben.

2016. jan. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

1.

Amennyiben lehet rá midi billentyűzetet dugni. (Vagy az a gépbe megy? Mert olvastam, hogy vannak USB-s midik is.)

Illetve van normális 20-25 körül, nekem az is jó. Esetleg, tudsz valamit ajánlani?


2. Köszönöm az ajánlatot. Az én hibám, de elfelejtettem mondani, hogy nem külső hangkártyát akarok, hanem belsőt.

De, köszönöm. Észben tartom, ha esetleg nem lenne más. :D

2016. jan. 5. 22:28
 4/6 anonim ***** válasza:
a belső hangkártya nem annyira jó(tapasztalat) zajt generál úgy is ha nem hallgatsz a fejhallgatón semmit, ez usb-snél nincsen
2016. jan. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Sajnos az emberek többsége itt nem ért hozzá mert csak a sima PCI hangkártyákat linkelgetnek de ezek nem studió munkákra vannak hanem, hogy a CSÉ-GÓ meg a Kisgrofóó jól szóljon.


Neked egy USB-s interface kell, olyan amiben van midi kapcsolódás. Ám ezek nem valami olcsók. Kb 30 ezertől indulnak, például a Lexicon Lambda egy jó minőségű külső interface. Lehet kapni csak sima midi interfacet meg olyan kábel is van aminek az egyik végén van két midi csatlakozó a másik vége pedig USB-s de ez kérdés mennyire működőképes.

2016. jan. 5. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Szóval, külön kell majd egy hangkártyát, vagy fejhallgató erősítőt vennem, és egy USB interfészt? Vagy, ez 2 az egyben?

Rendben, akkor feltolom 30-35 ig. Maximum, később lesz meg. De, ha megint lenne valami jó 40 körül, az is szóba jöhet.

2016. jan. 6. 06:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!