Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan teszteljek egy használt...

Hogyan teszteljek egy használt laptop-ot vásárlás elött?

Figyelt kérdés

Szóval ha oda jutok, hogy már az eladonál vagyok, és nezegetem probálgatom az eladó notit, mire figyeljek?

Hogy szűrjem ki a legkisebb hibáit?

Gondolok itt szoftver hiba, vagy bármi..

Mert nem akarom azt hogy megveszem, és otthon jövök rá, hogy, pl.nem enged telepiteni ezt vagy azt, vagy hogy 5percenként kikapcsol stb..



2016. jan. 6. 17:29
 1/1 srac89 válasza:

Laptop kereskedő vagyok. Ajánlom a vizuális vizsgálatot, vedd szemügyre a készüléket először. Kapcsold be ha túl sokáig bootol (ez erősen teljesítményfüggő, mert ha ssd van benne akkor pár másodperc :)), akkor valószínűleg kevés a memória benne. Kijelző, nyiss egy ablakot ahol lehetőleg a képernyő 95%-a fehér. Keress hibás pixeleket. Erre amúgy különböző programok is vannak, melyekkel tudod tesztelni a kijelzőt. (többet privátba ha érdekel)

Hagyd hadd menjen a lapos egy kicsit, hadd melegedjen fel benne a hűtőborda, aztán ha beindul a ventillátor érezheted hogy mennyi levegőt fúj ki. Ha sokat akkor valószínűleg a gazdája takarította a portól vagy zsír új a cucc. Ha keveset akkor sok a szennyeződés a bordán belül, hamarosan takarítani kellesz. Érdemes használni egy picit, mert sok hiba egy pár perces használat után jön elő.

2016. jan. 20. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!