Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szerintetek ez jó gép összeáll...

Szerintetek ez jó gép összeállítás lenne?

Figyelt kérdés

16gb 2133mhz ddr4 kingston hyperx

intel core i5 6500

120 gb adata sp550 ssd

cooler master elite power 600w

asrock z170m pro4s

asus geforce strix gtx960 4gb gddr5



2016. jan. 8. 23:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem.
2016. jan. 8. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Miért?
2016. jan. 8. 23:59
 3/8 anonim ***** válasza:

Táp borzalom.


GTX960-nál meg erősebb kártya kiférne,Haswell alapon.


16GB is teljesen felesleges ebbe

2016. jan. 9. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Z170 lap mellé szorzózármentes processzor dukál, egyébként H170 jobb választás. Amit ezen megspórolsz, a borzalmas minőségű tápegység helyett vehetnél valami normálisabbat.
2016. jan. 9. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 k.patrik96 ***** válasza:
42%
Szerintem meg pont h a videókártyába nem kell beleszólni mer nekem is az van és mindenre elég még, a többibe meg lehet h jobb minöségüt kéne valasztani.
2016. jan. 9. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

volt kerdesed, ahelyett hogy magad probalkozol allandoan mar mindegyik kerdesed lehetett voln geposszeiros, ha nem vagy felos ra is irhatal volna a toplistan szereplokre nem e tudnak osszeirni neked

netan prohardver.hu nn kernel konfigot


ssd mint irtam elviszi a penzt

ram is csak penzt viszi el

960 pedig kicsit gyengebb (referencia vga kozt) mint a 380 vagyis a 16gb nak még kevesebb ertelme van, ha tobb ramot akarsz meg ssd t akkor tobblet penzt szanj ra

a legfontosabbat a gephazat még mindeg nem irtad

tap az kuka

SeaSonic (S12II) bol valogass pl. vagy be quiet! bol


csak igy tovabb!

Szia

2016. jan. 9. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Asrockot ne!


RAM foglalatok szeretnek rajta tönkremenni. nem csak nálam, hanem még jó pár embernek.

2016. jan. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Prohardver gépajánlót inkább hagyd...


Raijintek Arcadia fehér - 9E

Chieftec CPS-500S - 16E

Asrock B150M Pro4S - 23E

i5-6500 - 62E

2x4gb corsair 2400 - 15E

1Tb wd ezex blue - 14E

Gigabyte R9 390 8gb - 100E


Ez 239E pcx-en. Javaslok a házba még 2db ventit, arctic F12 pwm típus. Egy mehet előre egy meg felülre. SSD-nek nincs sok értelme GAMER gépben. A Windows betölt fél perccel gyorsabban, netezésnél nem gyorsabb csak a böngésző indulása, böngészés már ugyanaz, akkor minek? Játékok meg ugyanúgy a "lassú" hdd-re mennek, akkor csak feleslegesen veszi el a pénzt a hardverektől.

Akkor vegyél ssd-t, ha akkorát tudsz venni, ami minden telepítendő proginak (játék is) elég. Akkor a hdd mehet csak tárhelynek. Sokkal olcsóbban veszel 1gb-ot, ráadásul gyorsabb és tartósabb is, minél nagyobb.


Kicsit túlspilázzák ezt az ssd dolgot (prohardveren főleg), GAMER gépbe nincs szükség 120gb-osra. Legalább 250gb-nak van értelme, az már elég lehet, vagy inkább 500gb. De ez egy későbbi fejlesztés legyen, minthogy most gyengébb VGA-t vegyünk emiatt.


Hyperx 3k 120gb ssd-ről váltottam most 5400as laptop hdd-re ideiglenesen , semmi különöset nem észleltem sebességben. Lassabban tölt be valamivel a windows, ennyi.

2016. jan. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!