Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tudnátok mondani számítógép...

Tudnátok mondani számítógép hűtési tippeket?

Figyelt kérdés
Igazság szerint a számítógépem videokártyájának a hőmérsékletét szeretném valahogy csökkenteni, kb. 15 °C-al, mivel 100 °C-on van játék közben. (A játékok akadoznak, ha a videokártya 100 °C felett van.) Lehetőleg pénzkiadás nélkül, És egy 13 éves gyerek is végre tudja hajtani, és ne tegyen kárt a számítógépben. :) Minden más alkatrésze a számítógépnek megfelelő hőmérsékleten van. Egyébként egy AMD Radeon HD 5700-ról beszélek. Remélem érthetően írtam le mindent. :) Előre is köszönöm a válaszaitokat!

2016. jan. 9. 12:04
 1/7 anonim ***** válasza:

Pucold ki és vedd le a ház oldalát. Ennyi volt az ingyenes, egyszerűen megvalósítható megoldás.

Jobb lenne keresni egy hozzáértőt, aki megnézné, hogy miért melegszik ennyire és ha kell, akkor újrapasztázná a kártyát és/vagy szerelne be házventilátorokat.

G.

2016. jan. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nahát, ilyen gyorsan, és hasznos választ kaptam! :) Oké, megpróbálom! Nagyon szépen köszönöm a válaszodat, ment a zöld! ;) Egyébként azért akadnak a játékok, mert nagyon forró a videokártya?
2016. jan. 9. 12:12
 3/7 anonim ***** válasza:

Megeshet, ha a meleg miatt throttlingol, de azért azt is tudni kell, hogy ez nem egy izmos kártya.

A kipucolást vagy sűrített levegővel vagy ecsettel és tüdővel végezd, ne használj porszívót, vizes rongyot!

G.

2016. jan. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Oké, ment a második zöld is! :D Szerintem nem olyan rossz videokártya az 1GB memóriájával, mivel amikor 100 °C alatt van, akkor teljesen hibátlanul 60 fps körül futnak a játékok max grafikán.(Outlast, NFS MW2 2012, The Forest...) :))
2016. jan. 9. 12:23
 5/7 anonim ***** válasza:
Ahogy már az előttem szóló is írta oldallemez le, portalanítás esetleg plusz ventilátor a házba. Csak vigyázni kell a jó irányba mert többet is árthat mint használ.
2016. jan. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 meszike91 ***** válasza:
Telepítsd fel az MSI afterburner-t. Ezzel a programmal hűtési profilokat lehet beállítani a vga-n. Megcsinálhatod azt is hogy már 60 fokon 100%-on pörögjenek a ventik.
2016. jan. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ő... a ventilátorok mindig 100%-on pörögnek, ha a videokáryta egy kicsit melegebb a kelleténél, egyébként be lehet állítani az AMD Catalyst Control Center-ben "Kuttyyagummmittt" sem használ... azért kösz, ment a zöld, kipróbálom! ;)
2016. jan. 9. 15:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!