Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lehet egy valódi gamer billent...

Lehet egy valódi gamer billentyűzet más mint mechanikus? Csomó gyártó kínál membrános gamer bill-t-de ez kamu?

Figyelt kérdés

Pl egy neves gyártó modellje:


COOLERMASTER Devastator SGB-3010-KKMF1-UI


De hozhatok még Zalmant Logitech-et MS-t stb.

Ezeknek mind van gamer tasztatúrájuk, de ebben az árkategóriában ezek mebránosak.

Na de egy membránis bill uolyan mint egy mezei irodai bill max a kinézete kicsit brutálabb de belül ugyanaz van.

Nem mechanikus, ez a lényeg és innentől fogva nincs is miről beszélni.

Ezt jól látom?


2016. jan. 9. 14:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Azért gamer mert vannak rajta makró gombok semmi több!Meg max háttérvilágítással bírnak!
2016. jan. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hadd kérdezzem meg: ott rohad a szekrény mélyén egy ősrégi billentyűzet még a kilencvenes évek elején középén használtam még soros portos. Olyan régimódi kopogós bill.

Az nem mechanikus volt?


Mert a mechanikusok most méredrágák 20.000nél kezdődnek.

Anno meg ha nem tévedek ilyen kopogós billentyűzeteket dobáltunk ki dobozszámra a suliból selejtezéskor.

2016. jan. 9. 14:56
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát szedd szét, és nézd meg.

Lehet félreértelek, de úgy veszem észre, kicsit túlmisztifikálod ezt a mechanikus dolgot, főleg annak szemében, hogy gamer billentyűzetet akarsz. Ahogy előttem is írták, nem attól lesz jó gamernek egy billentyűzet, hogy az maga mechanikus. Ezt az innentől fogva nincs miről beszélni kijelentésed szerintem erős. A sok pluszgomb, makrók, profilozás, kis méret, esetleg világítás, csicsa teszi gamerré a billentyűzetet. A mechanikusság gamer szempontból inkább csak egy plusz dolog, ami még drágábbá és keresettebbé teszi a gamer billentyűzeteket.

Félre ne értsd, nem a mechanikusok ellen beszélek, én is ilyet használok, de nem játékra. Amikor mégis játszom, akkor semmilyen előnyét nem érzem ennek a billentyűzetnek, inkább tolnám egy sok gombos, világítós membránoson. A gépelésnél persze teljesen más tészta. És ugye lehet kapni mechanikus gamert is, amivel nem tudsz mellélőni, de az bőven a 20 ezres szint fölött van. És abból kiindulva, hogy a kiselejtezett billentyűzetet akarod előszedni, ami nyilván régi és tökegyszerű, abból nekem az jön le, hogy te pusztán a mechanikusság elvén akarod meghatározni a gamerséget, és azt hiszed, egy faék egyszerűségű, ám mechanikus billentyűzettel jobban jársz játékos szempontból, mint egy membrános gamerrel.

2016. jan. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#2: Nézd meg a típusát a kopogós billentyűzetnek, mert pl. az IBM, Unicomp, stb keyboardok őrületes pénzekért mennek el az árverési oldalakon.

Egyébként régen is voltak iszonyatosan kopogósak membránosban is, de ha sikerül egy régi billenőrugós (buckling spring) darabot kifogni, én a helyedben megpucolnám, és dobnám fel a Hardverapróra.

2016. jan. 10. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

" IBM,"


Anno a suliban lomtalanításkor DOBOZSZÁM dobáltuk ki a régi besárgult soros stb IBM Chicony Dell stb billentyűzeteket. Mikor violt ez? 2000-es évek eleje.

Vagy 40-50 ilyen bill biztos kukába került.

2016. jan. 10. 09:47
 6/6 anonim ***** válasza:
#5: Manapság egy IBM Model M 20 ezer forintnál kezdődik. De ki látta ezt előre?
2016. jan. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!