Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 2009-es iMac még hány évig...

2009-es iMac még hány évig bírná (programozáshoz)?

Figyelt kérdés

Üdv!


Új vagyok az az Apple témában. Eddig nem kellett foglalkoznom vele. Viszont okos eszközök programozása végett kénytelen vagyok beruházni egy asztalira.


200.000Ft-nál többet nem akarok költeni rá, de sajnos ebben az árkategóriában csak 2009-es gépeket találtam.


Kérdésem az lenne, hogy átlagosan még meddig bírja egy 5 éves iMac?



2016. jan. 9. 23:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát nem sokáig. Még maximum 2 évig.

Hackintosh nem jöhet szóba?

2016. jan. 10. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez attól függ, hogy meddig lesz támogatott. Ha kiadják rá az OSX-et és főleg az xcode-ot, akkor simán 5 évig is tudod használni.


Miért nem jó egy macbook meg egy külső kijelző? Sokkal jobban jársz. Az iMacnél a túlárazott kijelzőt is meg kell fizetni. Belül meg ugyanaz.


200e-ért újabb (kb 4 éves) és jobb macbookot kapsz. És azt vinni is tudod magaddal.

2016. jan. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Pl itt van ez. Ez simán kenterbe veri ár/értékben az iMac-et.

[link]

2016. jan. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Hackintosh már ki volt próbálva, bár ne tettem volna. :D


Elég király gép, amit linkeltél. Át fogom gondolni.:)


Köszi!

2016. jan. 14. 12:23
 5/5 anonim ***** válasza:

2009es imacet hasznalok meg mindig. (az se mindegy milyen 2009es, egy 27es late 2009es i7es procival meg szepen el fog muzsikalni jodarabig(persze nem gamer gep, de aki jatszik ugsem vesz ilyent :P) 32gbig bovitheted a ramot, mehet a superdrive helyere az ssd(legkonnyebb oida beszerelni, kapsz hozza keszletet is es Az optikai meghajto meg ha kell jo az kulso hazba is)) fejleszteshez nagyon jo gep. A videokartya fogja vissza a legjobban.

Nekem a "tularazott" kijelzo miatt kellett. Akkroiban egy windows PCt akartam osszerakni es a kijelzo ami hasonlot tudott volna mint ami az imacban volt kb annyiba fajt volna mint az iMAc, gondoltam akkor usse kavics kiprobaljuk, nem bantam meg :D

a 25osokkel ne alj le, ahogy elneztem szarul bovithetoek, valamint figyelj ra oda hogy legalabb i5os procid legyen. Az alatt ma mar ne vagyel meg gepet ;)

2016. ápr. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!