Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Amd fx8320-hoz jó választás...

Amd fx8320-hoz jó választás egy Asrock 970 Pro3 R2. 0 Gamer alaplap?

Figyelt kérdés
2016. jan. 11. 09:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Jóistenke látja lelkem nem vagyok Intel fan, de ha még a procit se vetted meg, ne AMD-ben gondolkodj. Legalábbis ne az AM3+ -ban.
2016. jan. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem fogom a méregdrága szaros intelt venni, amikor dupla annyi magos procit kapok az intel töredékéért. Egyébként nem ez volt a kérdés.
2016. jan. 11. 09:24
 3/8 Lefike válasza:
Nekem is ilyen alaplapom volt és megvoltam vele elégedve! :)
2016. jan. 11. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor ezt veszem.
2016. jan. 11. 09:41
 5/8 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#2 "Gamer" miota gamer alaplap ez?


ebbol azt gondolom jatekra kell


FX8 huzva (vagyis gyakorlatilag FX9 is) jatekok alatt a Pentium G vagy legfeljebb i3 at megkozelito szintet hoz


ezek 2 magos intel procik i3 kb. ugyan anyiba kerul Pentium G meg jelentosen olcsobb, van tuningos 3258 is pl. belole ha ez fontos


860K szinten olcsobb proci joval es jatekokban sokkal nagyobb haszna van


azonos koltsegbol premium 88X FM2+ alaplap kijon + extremebb tuningra alkalmas cpu huto

es marad normalis gephazra es normalis tapegysegre is


de hajra! hiztos AM3+/FX fanatikus vagy


ha sokszalas munkara kell akkor "OK" de olyan nagy elonyod nincs belole sporolosan hogy igazan ertelme legyen

2016. jan. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Trevor. ***** válasza:

Ehhez a procihoz inkább az Asus M5A97 EVO R2.0 alaplapot válaszd. Meg egy normálisabb hűtőt a gyári helyett.

Off: Nagyon nem éri meg 2016-ban a 4 éves AM3+ foglalatra építeni. Drága alaplap kell (még alap órajelre is), gyárinál jelentősen jobb hűtő. És meg így is csak egy 4 modulos, modulonként 2 magos procit kapsz, amik osztoznak az erőforrásokon, így nem is rendes 8 magos cpu. Mivel a játékoknak erős egymagos teljesítmény kell, így ritkán ugyan, de akár egy Pentium G is beelőzheti. Átlagban mondjuk inkább i5 körül van a teljesítménye, de sok az fps drop és ne várj stabil fps-t. Videószerkesztés és renderelés alatt ideális esetben akár egy Haswell i7 szintjét is hozhatja. Emellett eléggé fűt, mert nagyobb csíkszélességen készült, mint egy Haswell vagy Skylake i5 és az AMD eleve máshogy adja le a hőt. A lényeg a lényeg, hogy jóval drágábban jössz ki (alaplap és cpu hűtő miatt), mint egy Intel i5-el és kisebb teljesítményt is kapsz. Ha neked ez kell, akkor lelked rajta, viszont én semmiképpen sem cserélném le az i5-4460 procimat semmilyen AMD-re, mert egyszerűen nincs értelmes alternatíva a vörös oldalon. Ha neked mindenképpen AMD kell, akkor ha minden igaz, idén jön az AMD Zen.

2016. jan. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én sem szeretem az Intel-t.

Se a minőségét,se az árát,se a pökhendiségüket,mégsem vagyok a pénzem ellensége,és nem veszek a Zen érkezése elött egy elavult platformot.


Van létjogosultsága az FX8320/8350-nek,de aki itt kérdezi hogy a kommersz gagyi alaplap elég lesz-e,annak ugyis egy szorzózáras i5 a jobb választás.

2016. jan. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Különben mindig le van írva,Asus M5A97 EVO R2.0 vagy Gigabyte 970UD3P


Viszont a processzor magában 45-50 ezer,a megfelelő lap hozzá 25 ezer legalább,egy korrekt hűtő 10 ezer,és egy tuningra alkalmas táp pedig 20-25 ezer.


Annyira nem olcsó.


Akkor van ennek értelme,ha adott alkalmazással dolgozol,és abban egy húzott FX utol tud érni egy i7-t.

Más esetben nem gazdaságos.

2016. jan. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!