Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan lehet hűteni az alaplapot?

Hogyan lehet hűteni az alaplapot?

Figyelt kérdés

Az alaplapom ezen része nagyon melegszik: [link]

Annyira h egyes programok +10/15 celsius fokos eltéréssel mérik a procim hőm.jét.

Külföldi fórumokon olvastam h (de lehet h rosszul fordítottam) hűtőbordákkal lehet ezen javítani(+jó szellőztetéssel). Ez mennyire igaz, és h hol lehet kapni ilyen hűtőbordákat és milyen néven, mert eddig nem találtam sehol.



2016. jan. 13. 13:03
 1/7 anonim ***** válasza:
burits rá 1 kis jeges vizet
2016. jan. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Olyat hol lehet kapni?-.-"
2016. jan. 13. 13:11
 3/7 anonim ***** válasza:
Borda már van rajta, csavarozz rá egy hűtőventilátort.
2016. jan. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Tengor ***** válasza:

Tegyél a házba 1-2 ventilátort, amik létrehoznak egy olyan légáramot, ami a meleg levegőt elszállítja!

A bordára ventilátor pakolást nem javasolnám. Egyrészt ha a mérnökök nem terveztek rá, akkor valószínűleg azért, mert nincs rá szükség. Másrészt megfelelő méretűt teszel rá, az pici lesz és hangos (a nagy és halk nem fér oda), ami nagyon zavaró tud lenni.

Azt erősen kétlem, hogy a chipset melegedés miatt mérnek más értékeket a CPU-ról a programok.

2016. jan. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nekem az aida, real temp meg a bios alapjáraton 40 fokot jelez. Viszont a speccy, hw monitor stb. Ehez képest 50-55-t jelez.
2016. jan. 13. 13:58
 6/7 A kérdező kommentje:
Egyébként a házban eddig 2 venti dolgozott a szellőztetésen, de rendeltem egy 3.at is.
2016. jan. 13. 14:00
 7/7 "Kovács" Ernő válasza:
A menyét nagy tévé de szereti az asztalt mert a dezodort rendesen löncsöli.
2016. jan. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!