Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy Sata3 csatlakozós winchest...

Egy Sata3 csatlakozós winchester mennyivel gyorsabb egy sima Sata winchesternél? (7 éves) Felújítom a gépem, érdemes kidobni a régi vinyót?

Figyelt kérdés
2016. jan. 15. 19:24
 1/9 Trevor. ***** válasza:
Pontos típus sokat segítene (régi és új egyaránt). Érezhetően gyorsabb és nagy valószínűséggel halkabb is. Semmiképpen se dobd ki a régit, rakd be másodlagosnak vagy add el. 7200rpm-est vegyél.
2016. jan. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

sata 1,5Ghz

sata3 6Ghz

Azt hogy érdemes-e kidobni, szerintem csak te tudod.

2016. jan. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
WD a régi, az új is ez lenne. Igazából semmi baja nincs, a Hard Disk Sentinel szerint minden 100%-os. Csak ha kimegy az alaplap, a proci meg a memória, érdemes e ezt is újra cserélni?
2016. jan. 15. 19:34
 4/9 anonim ***** válasza:
Csak a legesleggyorsabb merevlemezek feszegetik a sata1 határait. Viszont ezek a mai merevlemezek már nem az örökkévalóságnak készülnek. Kidobni szerintem balgaság, a hely mindig jól jön, bár ha nagyon kis kapacitású, akkor elgondolkodtató, hogy megéri-e betenni a gépbe. Pl. egy 1TB-os mellett egy 200 gigás nem biztos, hogy sokat nyom a latban, de egy második rendszerwinyó is jól tud jönni.
2016. jan. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A kidobni azt képletesen értem, természetesen nem a kukába..
2016. jan. 15. 19:42
 6/9 anonim ***** válasza:

Én is úgy értettem. Ha nem túl zajos és bírja a táp, akkor hasznosabb ha bent van a gépben, mint ha a fiókban lenne.


Ha az a kérdés, hogy vegyél-e egy újat, az más, de ma már 15e egy 1TB-os, szóval annyira nem nagy tétel.

2016. jan. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Az mitől függ, hogy indításkor milyen gyorsan táll fel a rendszer? csak a winchester?
2016. jan. 15. 19:52
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha azt akarod hogy gyors legyen, tegyél be a rendszernek egy SSD-t, a régi vinyót meg hagyd meg tárolónak.


A rendszer és a programok indításánál jelentős gyorsulás lesz.

2016. jan. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A rendszer felállásának gyorsasága inkább függ a rendszer állapotától. Nyilván ha normális sebességű merevlemezről beszélünk, nem egy ősrégi vagy hibás lemezről. Illetve a fizikai lemez külső szélén, tehát szűz lemeznél az elején, illetve az első partíción gyorsabb, mint a végén, tehát beljebb, a tengelyhez közelebb, mivel kívül nagyobb a szögsebesség. És persze vannak 7200 meg 5400 fordulatosak.
2016. jan. 16. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!