Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tönkre tud menni az alaplapi...

Tönkre tud menni az alaplapi integrált hangkártya úgy, hogy csak a digitális kimenetek maradnak működőképesek?

Figyelt kérdés
Apu-s alaplapról van szó. Az előlapi és a hátsó analóg ki és bemenetek sem jók. Drivert töröltem újraraktam, de ugyanez. Ilyen lehetséges?

2016. jan. 16. 11:06
 1/2 Szirty ***** válasza:

Igen. Tönkre tud menni.


Pl. attól, ha a csatlakoztatott másik készülék GND (test) pontja és a gép test pontja között jelentős fesz. különbség van és ekkor csatlakoztatják (bedugják vagy kihúzzák).


Egy 100V körüli fesz. különbség tönkreteheti a ki és bemeneti fokozatot.

Előfordul az ilyen és rendszerint a nem földelt csatlakozóból működtetett gép környékén jellemző jelenség.


De persze más oka is lehet. EZ csak egy a lehetségesek közül. A körülményekről semmit nem írtál.

2016. jan. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

A pc földelt konnektoron van(az egész házban új az elektromos hálózat). Beltéri egységet és erősítőt szoktam hozzá csatlakoztatni jack-rca kábellel és fejhallgatót működés közben. A beltéri és az erősítő nem földelt dugós, ilyen [link]

[link]

2016. jan. 16. 11:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!