Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a különbség a PC és a PS4...

Mi a különbség a PC és a PS4 között?

Figyelt kérdés

Úgy értem hogy ha megevszem a Dark Souls III-at, a Deus Ex-et meg az oylan játékokat amik mindkét gépre megjelentek akkor melyiken lesz szebb a játék?


Gondolok itt a grafikára, a gyorsaságra is az ehhez hasonló dolgokon? Ott van az FPS szám is. Azt mondják, hogy az FPS PS4-en csak 30, de PC 60. Ez jelent valamit?


2016. jan. 16. 13:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Mert a világon egyetlen egy fajta PC van ugye?


Nincs irodai gép,belépő játékos/multimédiás gép,közép,felső kategóriás játék gép ugye?

2016. jan. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Azt megnézem hogy egy irodai gép 60fps produkál Dark Souls 3 alatt!:D

A ps4-et nem lehet fejleszteni!De a gépet igen!

Az fps semmit se jelent ha a szereted a diavetítést!5FPS bőven elég ahhoz!

De neked jó a ps4,mert ha össze akarnád rakni egy gépet akkor abból még bajok lesznek!

2016. jan. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Amarok Tonrar ***** válasza:

Minden. Illetve elektromos eszköz mindkettő, csak teljesen másra és máshogy tervezve.

Melyiken szebb? Ha jól optimalizálták, akkor egy megfelelő PC-n.

Ha csak játszani akarsz, és nem érdekel a bővítés/fejlesztés, akkor jó a konzol. Irányítást tekintve majdnem minden játéknál hasznos az egér. Kontrollert/kormányt is lehet kapni PC-hez, ha azt igénylő játékokat is szeretnél.

2016. jan. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Egy nagyobb teljesítményű PC teljesítményre erősebb mint egy konzol, de valószínűleg drágább is. Ezért cserébe fejleszthetőbb, bővíthetőbb és sokoldalúbban használható. A konzol egy célhardver és a hardvereinek teljesítménye nem hasonlítható össze tökéletesen a PC-vel, mert egy fix felépítésről beszélünk, amihez külön egy jobban optimalizálható programozási felület tartozik. Az biztos, hogy konzolon nincsenek beállítások és sosem kérdéses, hogy futni fog-e rajta a játék, amit kiadtak hozzá. Grafikában sem kell szégyenkezniük az új konzoloknak, bár nyilván egy felső kategóriás PC-ből akár többet is ki lehet hozni (még nagyobb felbontások, extra modok és textúra pakkok, több fps stb). Mindkét gépnek megvan a létjogosultsága és az értelme ezért van akinek ez, másnak meg amaz jön be jobban (csak minek ezért gyakran ölre menni azt nem tudom). A konzolok érdekesek lehetnek az exkluzív tartalmak miatt is, ha valaki nagyon érdekel valamelyik különleges cím. A PC azoknak jó, akik sok mindent csinálnak/dolgoznak a gépen vagy nagyon kockák. A konzol egy általános családi szórakoztató eszköz a nappaliba, amit megvesz az ember, berakja a TV alá és használja anélkül, hogy számolgatná az fps-t vagy lesné a grafikai részleteket (gamer gépet valószínűleg nem épít/igényel csak valami egyszerű, olcsó, kis fogyasztású eszközzel számítógépezik).
2016. jan. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Igazság szerint nem igazán szeretnék most bele menni sok + költségbe, mert kell a pénz sok minden másra is.


Ugyanakkor mindig mindenki a PC-vel jön, hogy milyen jó. Modok + Oculus Rift + felirat. És eléggé foglalkoztat a Skyrim + 200 mod gondolata is. Meg gondolom nem kell előfizetni rá és kártyák se kellenek hozzá.



De ha már PC akkor olyan kellene ami tényleg visz mindent. Tehát elsősorban a Skyrim-ot full grafikán, 200 moddal, főleg realisztikus modokkal meg sexy csaj meg ilyenek. :D Ugyanakkor olyan kell ami a Witcher 3 -at, a Dark Souls III-at és a Deus Ex Mankid-et is vinné de nem PS4 grafikán hanem valami PS4-et is lealázó látványban. De nem hinném, hogy 300000ft-nál többem lenne rá.

2016. jan. 16. 16:57
 6/11 A kérdező kommentje:

Nem tudom ez milyennek számít de egy ilyet állítottak nekem össze. nem tudom kategóriát illetőleg mit testesít meg, de azt hiszem ez már eléggé odavág a PC-nek főleg hogy állítólag a Skyrim-ot is viszi 200 moddal is akár.



Asrock Fatal1ty H97 Killer alaplap

Intel Core i5-4460 processzor

Sapphire R9 390 8GB DDR5 Nitro 11244-01-20G videokártya

Kingston 2x4GB DDR3 1600MHz HyperX Fury Black HX316C10FBK2/8 memória

Western Digital 1TB 64MB WD10EZEX merevlemez

Kingston 120GB HyperX Fury SHFS37A/120G SSD meghajtó

Samsung SH-224DB/RSMS DVD író

FSP 500W Aurum S 500 tápegység

Cougar Solution AF-2 számítógép ház

2016. jan. 16. 17:01
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy tökéletes összeállítás-e ár/érték arányban, de nem tűnik nagyon rossznak (talán az alaplap-cpu választásnál lehetne még variálni és időtállóság szempontból az lga1151+DDR4 is jobb lehetne). Igen hardveresen "odavág" a PS4-nek, de árban is...és mint fentebb említettem a hardvereket nem lehet egy az egyben összevetni, mert más a programozási felület. Egy régi Xbox 360 például milyen gyér hardverekkel rendelkezik, mégis van rá Crysis 3 meg GTA5 (persze csúnyább, mint egy modern PC-n, de a hardvereihez képest így is csoda). Vagy egy Iphone 6 hardveresen messze lemarad mondjuk egy S4-től is, ha megnézzük a specifikációkat de gyakorlatban mégsem rosszabb (vagy talán még jobb is). Szóval nem hasonlítjuk a PC-t konzolhoz mert a konzol nem PC (még ha sok is a hasonlóság). Amúgy a Skyrim száz éves játék, igaz modokkal jól fel lehet tolni, de egy ilyen szörnynek valószínűleg nem árt meg. A "lealázó" grafika sem biztos, hogy össze fog jönni, max szintén modokkal. Persze nagyobb felbontást és/vagy több fps-t elérhetsz. Bár nem tudni mit értettél a "lealáz" szó alatt, mert valakinek egy színárnyalatnyi különbség, egy plusz fodor a víz tükrén vagy 10%-kal több fps már lefedi ezt a jelzőt. Amúgy jómagam is PC-s vagyok, ettől függetlenül tökéletesen megértem a konzolosokat is. 300k-ból már lehet jót kapni.
2016. jan. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

A lealáz ez esetben azt takarja, hogy míg a PS3-on csak a natural Skyrim megy addig PC-n a 200 mod-os mondhatni extrákkal telepakolt Skyrim.


Ez a gép jó lesz a full beállításokra tett Skyrim-hoz amit megpakolnék 200 moddal is? Plusz azok a játékok amiket felsoroltam?

2016. jan. 16. 17:49
 9/11 A kérdező kommentje:

Meg kelleen hozzá egy ilyen füles, ilyet hol találok?



- Vezeték nélküli legyen

- Árkategória... lehetőleg ne nagyon legyen 100000ft felett

- Mindenhol jól szigeteljen, annyira hogy a külvilágot kizárhassam és ha gránát robbanna azt se halljam meg.

- A fület a kagylója körülölelje, ne pedig a fület nyomja mert az hosszú távon eléggé kényelmetlen

- PC + MP3-hoz is lehessen használni zsinór nélkül

- A lehető legjobb hangja legyen

- Na és persze lehessen nagyon hangosra felvenni a hangerőt rajta

2016. jan. 16. 17:51
 10/11 anonim ***** válasza:
[link] Ez jó füles!
2016. jan. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!