Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van egy Gigabyte g31m-es2l...

Van egy Gigabyte g31m-es2l alaplapop, lga 775 processzorfoglalattal. Egy intel pentium dual core e5400 2,7 ghz processzor dolgozott benne. Kicserélhetem ugyanilyen foglalatú, nevű, márkájú, de nagyobb órajelű vagy több magos procira?

Figyelt kérdés
Pl: [link]

2016. jan. 17. 18:23
 1/6 anonim ***** válasza:

Igen,viszont nehogy újonnan vedd.


Használtan 7-8 ezerért még megérheti venni egy q6600-t,ha még nem akarod kukázni a gépet.

2016. jan. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
nem szeretem a használt cuccokat,mert általában ami használt és el akarják adni,annak oka van.Na mármost,én nem vagyok sem gamer,sem irodista,csak egy egyszerű otthoni felhasználó,aki az online boltok böngészésén,e-mail írás és kisebb online játékok futtatására használja a gépet.Emellett még ráadásul mobilinternetem van,amit modemmel használok,tehát van egy adatforgalmi limitem,és a letöltési sebességem meg sem közelíti a 10mb/sec sebességet,engem ez mégis maradéktalanul kielégít.Csakhogy.Mivel elhanyagoltam a gépemet,ezért a rosszindulatú pcm bosszúból összegyűjtötte,beszipkázta azt a kevés porcicát is,ami szobámban leledzik.Hogy örömöm teljes legyen,a szerencsétlennek felforrt az agya,azazhogy megfőzte a procit,aminek következtében igencsak belassult.Még megyeget,de nem az igazi.Minden a legnagyobb rendben amúgy,minden tökéletesen teszi a dolgát,tehát sem az alaplap,sem a winyó,sem a ram sem a videókártya nem sérült,tehát csak a proci lassult be.Namármost,én szeretnék egy normálisabb erősebb procit a gépembe,mert úgy gondolom,hogy akárcsak az autóknál,a nagyobb motor nehezebben megy tönkre egy kisebb karosszériával.Ezért a jelenlegi procit szeretném erősebbre cserélni,csak nem tudom,lehet e mert többen írták fórumokon,hogy bios problémák lehetnek.
2016. jan. 18. 17:40
 3/6 anonim ***** válasza:

"nem szeretem a használt cuccokat,mert általában ami használt és el akarják adni,annak oka van."


Igen,az az oka,hogy akinek már kevés egy Quad,és lecserélné,az nem kidobja a kukába,hanem eladja,mert valakinek még elég a teljesítménye.


Ez a használt cuccoktól való félelem meg addig oké,amíg nem egy processzorról beszélünk.

Egy vasgolyót nagyobb kockázat használtan venni,mint egy CPU-t.Az nem megy tönkre csak úgy,azt tönkretenni lehet maximum,de ahhoz is szándékosság kell,vagy eszetlenség.


Annyit valószínűleg a gép nem ér,amennyivel le akarnak itt húzni.


BIOS-t frissítsd a legújabbra.

2016. jan. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

mindent tönkre lehet tenni.Ha ahogy írtad is,valaki eszetlen,és túlhúzza,és kissé megfőzi a procit,attól még eladhatja,mert megyeget,bár korántsem tudja azt a teljesítményt leadni mint újkorában.Namármost,mivel nem tudom élőben megnézni,átvizsgálni,így inkább tartózkodom a használt cuccoktól,mert van pár becsületes ember,aki hasonló okokból szabadul meg a cuccaitól,mint fentebb írtad,de ezek százaléka csekély,elveszik a hülyeség tengerében.Tudom,mert háromszor vásároltam használtan cuccot,egyszer egy billentyűzetet,amit szerintem is nehéz tönkretenni,mégis sikerült,mert a kábele sérült és javíthatatlan volt,persze a tulaj nem mondta,nem fényképezte le,és nem sikerült azóta sem elérni,másodszor monitort,ami szépen volt fényképezve,(lcd monitor)csak amint bemelegedett,vibrálni kezdett.Akitől vettem,a videókártyámra kente,pedig annak most sincs baja.Persze megpróbáltam elhárítani a hibát,kábelt cseréltem,felbontást állítottam,hiába,ment a kuka mellé.

Harmadszor vinyót,ezen meg el volt valami b***va mert el sem indult.újratelepítés,kábelcsere,tisztítás hiába.Tulaj nem érhető el.Szóval párszor megégettem magam,inkább veszek újat,az garis és nagyon kicsi esély van rá hogy nem lesz jó,ha mégis,van garancia.Bios frissítés nem lenne rossz,de nem tudom hogy hogy is kéne hozzáfogni,megkérdezem a guglit,vagy ha itt valaki megmondja hogy kell,azt is megköszönöm.

2016. jan. 20. 16:06
 5/6 anonim ***** válasza:

Pont olyan alkatrészeket írtál (talán garanciális monitor kivétel),amiket nem szabad használtan venni.


De rendben,élj a kis hülyeségedben,fizess egy rakat pénzt egy 10 éves elavult értéktelen processzorért.

2016. jan. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Ha ahogy írtad is,valaki eszetlen,és túlhúzza,és kissé megfőzi a procit,attól még eladhatja,mert megyeget,bár korántsem tudja azt a teljesítményt leadni mint újkorában."


Ilyen nincs.Vagy működik,vagy nem.

Ez nem benzinmotor.

2016. jan. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!