Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Normális ekkora CPU hőmérsékle...

Normális ekkora CPU hőmérséklet alapjáraton?

Figyelt kérdés

A noteszgépem 2 éves HP 8470p.

i5 3340m processzor.

AIDA szerint netezés közben 49-54 fokos.

Arctic MX-4-gyel van pasztázva. Rendesen leellenőriztem, hogy a hűtőfelület jól illeszkedjen a procira és úgy húztam meg a csavarjait.

Van valakinek ilyen gépe?

Miután egyszer levettem megnézni, hogy mennyire fedte a paszta a hűtendő felületet, észrevettem, hogy szinte maradéktalanul kifolyt mellé.

Ez a nagyon erős csavarmeghúzás miatt lehet?

Értelem szerűen nem igyekszem megszakítani és erőltetni a rugóval ellátott csavarok alaplapba passzírozását.

De hát lazára sem hagyhatom.

Ez normális?

Maximális terhelésen (Stress CPU,FPU,Cache,GPU beleértve) 75 foknál magasabb nem volt.


2016. jan. 17. 21:07
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem normális.

Az enyém I7 és alapjáraton 65-68 fokos, mondjuk ez lenovo.

70 foknál kapcsol be a hűtés kb 78 nál meg folyamatosan nyomja neki.

2016. jan. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
62%

Elvileg az Intel procikban van hővédelem, azaz lekapcsolja a tápegységet mielőtt kiolvadna az egész..


Legalábbis ilyesmit hallottam anno, de akkor még P3 masom volt :D

2016. jan. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 BM-Striker ***** válasza:
100%

Ez normális egy notebook-nál.


75 fok stressz teszten nagyon jó eredmény, Egy hasonlóan 35w-os asztali Sandy Bridege 80 fok fölött volt gyári hűtővel stressz teszt közben.

2016. jan. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ennek a procinak 105 fok a maxa, úgyhogy nincs gond.

[link]

2016. jan. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Mentségére szóljon, hogy itt rendesebben meg van oldva a hűtés (bár nincs dedikált GPU). Csak amikor olvasgattam, hogy 6. generációs i7-esek 35-36 fokosak netezés alatt (i7 6700HQ), és az enyémnek is olvastam a tesztjét, hogy újkorában 42-44 fokos volt, akkor elbizonytalanodtam. Ugyebár ez 3. generációs proci. Ennyit fejlődött volna a technika (csíkszélesség csökkenése) ?

Ja - és használtan vettem 5 hónapja.

2016. jan. 17. 21:17
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Télen nem annyira, de laptopnál elmegy.
2016. jan. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A max határ az szerintem ,,sem rossz" , de a régi Acer notim nvidia kártyával és i3 2310m -mel volt alapjáraton 44 fokos a proci, pedig az sandy bridge, régebbi.
2016. jan. 17. 21:24
 8/8 BM-Striker ***** válasza:

#7 A 2310m sokkal kevésbé melegszik a 3340m-nél mivel jóval kisebb teljesítményű.

A 35w-os TDP azt jelenti az Intel-nél, hogy 25-és 35W közti van a hőtermelése egy specifikus tesztsorozat alatt, ami tipikus terhelést szimulálja.


A 2310 közelebb van 25w-hoz, mint a 35-höz, mivel maximum csak 2,1hz.en megy.


A 3340 alapból 2,6ghz-es és tudja növelni az órajelét akár 3,4 ghz-ig amíg hőtermelés el nem éri a 35w-ot.


Enyhe-közepes terhelés közben(pl. netezés) az i5 kb. a névleges órajelén fut(2,6 ghz), ami lényegesen nagyobb hőtermelést jelent, mint az 13 alapjárati terhelésen(800mhz).


TLDR:

Az i3 egy kisebb teljesítményű/kisebb hőtermelésű processzor mint a az i5 a egyforma TDP eostály ellenére, , ezért kevésbé melegszik.

2016. jan. 18. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!