Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A következő confighoz jó ez a...

A következő confighoz jó ez a tápegység (Chieftec GPS-500A8)?

Figyelt kérdés
A konfigom: Asus M5A97 Pro , WD 1 TB HDD, VTX HD 6970 videókártya , 8 GB 1600Mhz DDR3 RAM.

2016. jan. 18. 01:48
 1/7 anonim ***** válasza:

Milyen processzorod van? Ha nem egy aránytalanul erős van a gépedben, elégnek elég lesz.

Bár személy szerint én egy kicsivel erősebbet vennék ilyen konfighoz, hogy ne 80-90% fölött legyen a terhelési foka a tápodnak, amikor megdolgoztatod az alkatrészeket. Hosszabb élettartam, nagyobb stabilitás, halkabb működés. Továbbá ha később beletennél plusz memóriákat, hdd-t, netalán ssd-t, vagy erősebbre cserélnél egykét alkatrész, jól fog jönni az a plusz 50-100watt.

2016. jan. 18. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

inkabb azzal van a problema hogy ez egy legalsokategorias irodai tap ami leginkabb 100-150W max! fogyasztasu gephez hasznalhato akkornis kenyszerbol


keves rajta a kabel eleve 1 pcie tapcsati van csak rajta


Chieftec CPS-500S (Force) legyen minimum ha chieftec markat szeretnel


jo lenne tudni gephazad es procid, es menyire huzod, vga t huzod e


mert tenleg eleg nagyfogyasztasu is az egesz

pontos vga tipust is jo lenne tudni azert hogy 8pin 2db kell e ra...


CPS-650S is an es az is jo vetel de arban mar lehet lenne mas is


tudni kene boltot es azt menyit szansz tapra max

2016. jan. 18. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"legalsokategorias irodai tap ami leginkabb 100-150W max!"

Ezt honnan vetted?


Az viszont igaz, hogy ezen nincs 6pines kimenet, csak 1db 8-as van (6+2). Úgyhogy ez a táp, ilyen kártyával tényleg nem lesz jó. Legyen benne legalább 1 6-os és 1 8-as. (például, az előző válaszoló által ajánlott)


A kártya biztos nem igényel 2x 8-ast, még a legbrutálisabb verziója sem, viszont ha később szeretnél egy új videokártyát, jól jöhet még. De itt megint csak hozzáteszem, hogy akkor az 500w kevés lesz.

2016. jan. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
nekem is volt gps szériás tápom 1 évig bírta aztán meg adta magát egy phenom x4 965 + gtx 470 mellet ez már vagy 3 éve volt.
2016. jan. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Fx-6300 a proci. Köszi a válaszokat.
2016. jan. 18. 23:47
 6/7 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#3 miert milyen ha nem legalso szerinted es ha nem irodai?

mihez lesz keves? milyen vga hoz lesz keves a cps-500 teljesitmenyileg? (mert ha nem lesz eleg ugyan ugy minosegileg van problema ezzel is, netan a gephaz miatt lesz gond)

amikor egy 400W os tap is eleg a legerosebb 1gpu s vga khoz is ha nincs tuningolva semmi es tortenetesen nem FX 9 mellett lesz (vagy hasonlo szorny cpu)


optimalis idealisan az ilyen aljatapot nem erdemes atlagos fogyasztasu gephez sem hasznalni ezert irtam egy viszonyitast (100-150 ez egy atlag alatti)


valoban igy hirtelen nem talalok 2x 8pin est csak mai vga k alapjan gondoltam hogy komolyabb hazi tuningra tervezett tipusan lehet hogy van

de ettol még +1 6pin nem kerul ra a tapra (de 2x 6+2 van 500 on is)

ami melesleg azt jelenti hogy a gyarto eleve nem tervezte tobbre mint 1db 6 vagy 8pin es vga ellatasara, es ilyen alja tapnal nincs ertelme atalakitozasnak, hiszen mar egy 6pin es vga t is foghuzosan kotnenk ra...

nem irtal osszzet se boltot se azt hogy most mi is legyen kerdezo


hasznalni barmit lehet az a kerdes meddig es el e visz valamit ez ido alatt

2016. jan. 19. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

* cps 500 on van 2db 6+2

eleg olcson ment eddig, mostanaban nem figyeltem kapni e


ha nem akkor

pl.

EVGA 500B Bronze

ThermalTake Hamburg 530

talan ilyeneket kapsz legolcsobban amire erdemes penzt kiadni


de ha kapni XFX Pro 450 lenne a legjobb pl.


Szia

2016. jan. 19. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!