Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Intel vagy AMD processzoros...

Intel vagy AMD processzoros laptopot vegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nemsokára készülök venni egy laptopot. A leírásokból nagyjából tudom, hogy mi micsoda, és hogy mekkora jó belőle. De a processzor márkájával kapcsolatban bizonytalan vagyok, valaki az Intelt mondja jobbnak, valaki az AMD-t. Játékra, netezésre, és filmnézésre használnám.

Ti melyiket ajánljátok és miért? A válaszokat előre is köszönöm! :)



2016. jan. 18. 13:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
47%

A intel-nek fejlettebb a mikroarchitektúrája ezért erősebb mint egy AMD proci de viszont drágább is tehát AMD jobb ár/teljesítmény de ha egyen árú akkor inteleset venném . És nem mindegy hogy milyen procit hasonlítasz (tehát pontos típus) de szerintem egy intel megbízhatóbb választás lenne


saját vélemény!

2016. jan. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Hát ez attól függ. Azért a laptopoknál eléggé ismert probléma, hogy ha nagyon/sokáig játszol rajta, az alaplapnak, cpu-nak, gpu-nak nem tesz jót. Aki azt mondja, hogy Intel, valószínű azért, mert hűvösebb. Egy pcnél simán megoldható egy amd build megfelelő hűtéssel, laptopra ez annyira már nem igaz.
2016. jan. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Elsőnek mondanám, hogy a konklúziót vonjuk már le rendesen, mert egyébként igaz: fejlettebb mikroarchitektúra, fejlettebb gyártástechnológia -> ugyanannyi wattal többet tud -> amdből erősebb kell -> melegszik
2016. jan. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 HUN_Sector ***** válasza:
53%

Maximum az asztali cpu-k esetében lehet rögtön ráhúzni az amd-re a nagyobb fogyasztást, egyébként az új skylake-ek az esetenként 140 wattjukkal (szinténdesktop) egy szót sem szólhatnak.


Kérdező: Minden árkategóriában más és más. Hiszen egy jó gép lehet felszerelve egy tényleg erős processzorral, ám ha a gpu/dvga benne silány, akkor nem lesz alkalmasabb játékra, mint egy gyenge processzorú jobb vga-val.

Van egy arany középút. Így azt tanácsolom, a tervezett árkategóriát add meg, vagy a kinézett gépeket.

2016. jan. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Max. 140 ezer Ft-ig szeretnék, és operációs rendszer nélkül, mert úgy nagyjából hardveresen erősebbet kapok ugyanannyiért, a telepítést pedig utólag meg tudom oldani.

Ezeket néztem eddig:


Acer Aspire E5-572G-3913 LIN NX.MQ0EU.021


Lenovo IdeaPad Z50-75 80EC004AHV


Ezekről mi a véleményetek? Vagy tudtok esetleg jobbat?

Az Acert sokáig néztem, de bizonytalan vagyok abban is, hogy nem-e csak Linux-szal kompatibilis, én viszont Windows-t szeretnék rárakni mindenképp (minimum 7-est). A Lenovo-ban pedig megfogott, hogy 4 magos a processzora, viszont ennek ellenére olcsóbb.

2016. jan. 18. 15:51
 6/13 anonim ***** válasza:

"új skylake-ek az esetenként 140 wattjukkal (szinténdesktop)"


K-s tud elmenni max odáig, az meg 15db amd processzort oda fog verni egyszerre, ha annyit vesz föl..

2016. jan. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 HUN_Sector ***** válasza:
47%

Egy 70000 ft-os processzort hasonlítasz itt most kb a 30000 ft-osokhoz.


Kérdező: 140-ből jellemzően i3-as gépek jönnek ki, az meg játékra néhol már kevés.

2016. jan. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

@k: tudsz mindegyikre windowst rakni, amelyiket linux-szal adják, abban csak az a jó, hogy ingyen van, azt is bármikor tudod cserélni másikra


@HUN_Sector Jé, 3 hsz.-szel ezelőtt ki is kezdte őket hasonlítgatni? Csak nem te? Jézusom..

2016. jan. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 HUN_Sector ***** válasza:

Fogyasztást hasonlítottam: Ott van az amd-nek desktop palettája 45-225 wattig. Azt neked is el kell ismerned, hogy a 65-84 wattos Haswellekhez képest is pariban vannak. A 95-125-225-ös FX-ek más tészta.


Viszont te már konkrét processzorra mondtad, hogy tönkreveri a konkurenciát... Mivel abban a szegmensben nem igazán van amd proci, így nem nehéz.

Egyébként a sok szálat igénylő alkalmazásokban nincs különbség, vagy a 8 mag kamatozik a fizikai magok számából és legyűri a 4 magos intelt, full hd j átékok alatt meg i3-tól fx 6300-on át egészen a 4790k-ig ugyanazt az fps-t produkálják a játékok.

(kérésedre tesztet is küldök róla)

2016. jan. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én másról sem beszéltem az elejétől fogva, mint: Intel cpu wattonként többet fog tudni, mostanában ez így van, "pariban" ez sehol sincs az amdvel, a közeljövőben nem is lesz (sajnos). Hőháztartás szempontjából ez a lényeges kérdés, laptopnál pedig erre kell odafigyelni. Ennyit mondtam.


Felverhetik az Intelnek tőlem akármeddig az árát, ezt nem követem, nem érdekel, csak azoknál nézem, amiket megveszek.

2016. jan. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!