Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyire jó játékra ez az...

Mennyire jó játékra ez az össze állítás?

Figyelt kérdés

Cpu:I3-4170


Vga:Gigabyte gtx950


Alaplap:Gigabyte b85m-HD3


Táp:cx430


Játékra sokat használnám és kíváncsi vagyok a véleményetekre, hogy jó ez vagy inkább egy vele egy árban lévő amd konfigra cseréljem?


A gamek többnyire 2013 alattiak és ultran fullos felbontáson nyomatnám velük. (az új nfs-re viszont kíváncsi vagyok:D )

És nem nincsen pénzem i5-re!!!!



2016. jan. 18. 21:34
 1/9 anonim ***** válasza:
Milyen felbontásra?
2016. jan. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Full HD
2016. jan. 18. 21:50
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Jó lesz.
2016. jan. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
51%

milyen amd? amd cpu nem eri meg

R7 370 cseppet gyengebb de jelentosen olcsobban megeri

380 viszont erosebb mint 950 (de 960 is erosebb)


szoval nem igazan ertem az amd dolgot


tokeletes lesz ez igy

2016. jan. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
ja es minden uj jatekot tudsz vele jatszani megfeleloen beallitva, de nem full lowon szoval nem kell lebecsulni
2016. jan. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 HUN_Sector ***** válasza:

Akkor lesz problémád, ha 4 fizikai magot kér egy játék, mint eleinte a gta V. Bizony, ebbe az irányba haladunk.

Viszont mivel régebbiekkel j átszol, számodra ez nem téma.

Az i3 és a gpu bőven elég az áhított feladatokra. Illetve mivel kifutó modell a skylake, ezért később is tudod majd bővíteni használt, vagy készlet-kisöpréses intel modellekkel (utóbbi esetben a dollár árfolyam még betehet)


Mindenesetre én az amd konfigot sem írnám le, pont full hd alatt nincs SEMMI különbség egy intel i3, vagy épp egy 860k között, esetleg az fx6300, vagy az i5 4460 között.

De makacsul tartja magát a fanboyság. Ahelyett, hogy az emberek azt vennék, ami kiszolgálja az igényeiket.

[link]

2016. jan. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 HUN_Sector ***** válasza:

elírtam, elírtam, gyorsan javítom, mielőtt az orromra koppintanak: nem a skylake a kifutó, a Haswell. Nem tudom hogy keveredett össze bennem.

Szóval a haswell.

2016. jan. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#6 amit linkelgetsz azon is latni hogy nem jo jatekra az amd


jsteknal csak a minimum fps szamit gyakorlatilag es abban gyenge


de nem csak prohardveres teszt van ami melesleg eleg reginis mamar hanem csomo kulfoldi folyamatosan


amd egyszeruen nem eri meg kizarolag 860K n erdemes elgondolkodni ott is tuning es olcsosag es amd hez ragaszkodas miatt

de amd cpu melle Maxwell vga kell mivel az terheli kevesbe a cpu t


aki amd hez ennyire ragaszkodik az amd vga t isnfog venni


vagyis duplan kitol sajatmagaval


azon a cimen hogy "jatszani ezzel is lehet" meg "az atlag es max fps alig kevesebb"


arra nem figyelve hogy am3+ egy hatalmas zsakutca nagyon regi es elavult ehhezkepst iszonyu draga, ez csak annak eri meg aki munkara veszi FX8/9 es alapu eros munkagepkent, netan azt a "ritka mint a feherhollo" par sok szalat kihasznalo jatekra veszi

de azert a fogyasztas eleg szamottevo nagyjabol 4x negyszeres... (huzott fx8 vagy alap fx9 el)


pentium g es i3 jobban kiszolgalja az amd vga kat is


vagyis nem lehet kerdeses hogy intel napjainkban bika eros jatekra,

amd cpu pedig harmat gyenge jatkra


nem tudom irtam e mar de a legnagyobb gond az amd cpu platformal az hogy minimalisan mindenkepp dragabb mint egy hasonlo kategorias intel de mégis erezhetoen gyengebb

2016. jan. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 HUN_Sector ***** válasza:

A minimum fps a legalacsonyabb értéket jelzi a mérési időszakban.

Leggyakrabban egy 10 perces intervallumon belül ez tudod miben nyilvánul meg? A percenkénti 30-60 képkocka egyszer leesik 22-re, amit az ember nem is érzékel, viszont a kimutatásban megjelenik.


Képzeld el úgy, mint egy pingelést. Pingelsz egy címet egy órán át, elküldesz 10000 pinget, ebből mind 3-12 ms között van, kettő megugrik 200 ms-re. Attól még nem lesz az rossz az internetkapcsolatod, mert két kilengés volt, amelyet valószínűleg észlelni sem vagy képes egy folyamat során. A kimutatásban mégis azt látod majd, maximum ping: 200ms


Ha nézed a youtube összehasonlító videókat, ahol aktívan megy osztott képernyőn az fps számmal a video, ott is láthatod, hogy ugyanazt az értéket hozzák.


Napjaink sikerjáték, a witcher 3-at alapul véve, egy i 4460 és egy fx 8350 között pl fél fps eltérés van, azaz pl 32, vs 31,5. Megállapíthatatlan, elhanyagolható különbség. https://www.youtube.com/watch?v=maAucJgUFIc Több procit is összehasonlítanak, első genes intelt, 4. genes intel, APU-kat, fx-eket.


Adott márkájú CPU mellé mindegy amd, vagy nvidia vga-t teszel. Minden hozzászólásodban az nvidia-t preferálod, ez szíved joga, de téves hozzáállás. A radeon épp olyan kiváló mint az nvidia. Az nvidia maxwell szériája az energiahatékonysággal hódít, a radeon inkább a nyers erő és a vram területén terjeszkedik. Mindegyik kategóriában vannak best buy kártyák. Ilyen 40000 alatt a 2 gigás gtx 750ti, 60000 ft alatt az r9 380 és a gtx 960, 80000-nél az r9 380x, 1000000 ft-nál pedig belépnek a nagyfiúk a gtx970 és az r9 290... (feljebb most nem megyek a 4k irányába). Ezeket pedig sokszor koccra egymáshoz igazítják teljesítményben. Egyik benchmarkban az egyik jobb, a másikban a másik, játékok alatt kb ugyanazt kapod, az számít valamennyit, éppen melyik játékfejlesztő támogatta az adott játékot. Itt is kb. ugyanakkora piacot uralnak.


Socket kérdéskör: Az am3 nem feltétlen zsákutca, amíg az am4 kompatiblitási chartot nem ismerjük meg jobban. Még az is lehet, hogy az am3+ procik menni fognak am4 socketben. Ez idén elválik.

Az lehet, hogy egy magon az intel erősebb, de már elmúltak azok az idők, mikor egymagos játékok voltak a piacon. Ma már a 2-4 magos világot érjük és a tesztek alapján bizony szépen felzárkózott az amd teljesítménye, mely egy lényegesen alacsonyabb, de minimum ugyanolyan árral társul.


Káros ha valaki ennyire szemellenzős. Jó szándékból írom neked, hidd el.

2016. jan. 21. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!