Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Elegendő e ez a táp ehhez a...

Elegendő e ez a táp ehhez a konfoghoz?

Figyelt kérdés

Specifikációk:

-MSI R9 280x VGA

-Asus H97 Plus alaplap

-Intel core I5 4690 processzor

-LC6550 táp

-2x 4GB Kingston RAM


Za lenen a kérdésem hogy ez a táp elegendő-e ennek a konfognak, mivel 2 napja ,elkezdte azt csinálni hogy ha valami komolyabb programot/játékot kezdek el futtatni akkor egyszerűen csak összeomlik a kép, eleinte csak csíkokban villog majd teljes egészében ,és szürkére vált a kép és jöhet a resi. (Ha tálcán vagyok semmi baja nincs a gépnek+ játék közben is eléggé változó hogy ez történik e vagy sem ). És én a tápra gyanakszom mivel mikor elindítok egy játékot akkor sokkal erősebb búgó hangot kezd kiadni magából.


Ha valaki szerint más gond lehet örömmel fogadok bármiféle tanácsot is. Illetve ha a táp tényleg a gond akkor ehhez milyen táp ajánlott?


2016. jan. 20. 14:11
1 2 3
 11/26 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

280X rendesen zabal


a te tapod gyenge es gyenge minosegu is


egy 280X hez illik olyan tap is mint a 290/390 hez


jobb tipus kell a gephez, ne teljesitmeny alapjan valasz tapot hisz van "kicsi" tap is ami lazan birja geped csak epp jo dragak


ajanlottak neked tapokat azok jok lesznek

2016. jan. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
Nekem is egy ilyen tápom volt csak az 500-as testvére másfél évig ment vele egy i5-4590 meg egy GTX 750ti most már egy raider 550-em van de másfél évig nem volt semmi baj pedig még a villám is becsapott mellénk minden kikapcsolt de a gépemnek semmi baja nem lett .De persze tényleg nem a legjobb táp ,ha teheted cseréld le!
2016. jan. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget. Most mint említettem a Chieftec CPS 500 -at nézegetem és ez nekem megfelelőnek tűnik és még az ára sem annyira ördöngős szerintem (20K alatt akarok maradni).
2016. jan. 20. 14:32
 14/26 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
gephazad milyen? mert a konfighoz majd egy alsotapost nem artana tervbe venni ha most nem az van
2016. jan. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

Egyébként egy jó tápot akár 6-7 évig is használhatsz gond nélkül (utána már kiszáradnak a kondik,meg a technika is fejlődik),több gépet is kiszolgálva.


Egyszer kell rászánni a pénzt a felső-közép/felsőkategóriás tápra,és nyugodtan alszik az ember,meg nem kell azon agyalnia hogy új konfighoz megfelelő lesz-e.

2016. jan. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:

(Nekem is az LC6550 v1.3 as van ami 500W elméletben ezt véletlen elfelejtettem felül oda írni)


Jelenleg egy mezei kis Cooler Master Elite 335-em van de ebben bőven elfér minden jelneleg.

2016. jan. 20. 14:36
 17/26 anonim ***** válasza:

Ez a verzió 288W-t tud a 12V ágon....


Egy belépőszintű FSP APN 350W erősebb ennél.


Táp nevében lévő érték semmit se számít az alsó és a középkategóriában.Az csak egy fiktív név leginkább.

2016. jan. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
Örülj hogy megy még a géped!
2016. jan. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=f6snWfd1v7M


Ezt személyesen neked ajánlom.

2016. jan. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#16


[link]


nem az elferes a legfontosabb de persze az is


hanem az hogy ha felsotapos akkor a tap a gep melegevel "huti" magat


ezert hamarabb tonkremeHET es kecesbe jol mukodik a melegebb uzemi homerseklet miatt

alsotapos gephaz azert jo mert se a tap nem gatolja a haz belsejenek szelozeset hiszen felso vagy hatso ventin szabadon ramolhat levego

es a tapot sem melegiti a gephaz melege ami még fontosabb. lent a tap csak sajat magat szelozteti a huvos lenti levegovel

(porszuro van normalis alsotapos hazakban)

2016. jan. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!