Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ezt most mégis hogy? (lent)

Ezt most mégis hogy? (lent)

Figyelt kérdés

Nos, nemrég vettem egy gtx 950-et, hogy menjen a gta 5. A monitorom egy asus vs197de (1366x768). A geforce experience nagyon felhúzott, ugyanis a játékokhoz optimális beállítások címen rohadt magas felbontást állított be, alacsony részletességgel. A monitorom persze out of range-elt. WTF? A vicc az volt, hogy a monitor tökéletesen megjelenítette a full hd-t (csak a betűmérettel kellett játszanom, hogy nagyobb legyen) Nem jön a kérdéshez, de van egy Compaq v570 képcsöves monitorom. Na, azon aztán tényleg mindenféle felbontás megjelenik, csak kicsit összébbmeg a kép, de a menüjében lehet ezt állítani. Azért vagyok meglepve, mert úgy tudtam, hogy a lcd/led/tft/stb. monitorok nem tudnak ilyesmit, és csak a natív felbontáson adnak szép képet. Most akkor ez így wtf?

Tehát megjelent a fullhd. De mégis hogyan???? Képet küldök, ha kell, csak az a baj, hogy betelt a kepfeltoltes.hu háttértára XD ezért csak priviben tudok linket küldeni. Sry



2016. jan. 20. 20:30
 1/6 A kérdező kommentje:
De miért nem válaszol senki az égvilágon???
2016. jan. 20. 22:14
 2/6 anonim ***** válasza:
Azért tudsz a monitorodénál nagyobb felbontást beállítani, mert a kártyád támogatja a dinamikus felbontást. Tehát, ha a monitorod 1366 x 768, akkor is be tudod állítani a játékot 1920 x 1080-ra, így ezt a képet fogja leképezni a monitorodra. Mint amikor ekkora monitoron nézel egy 1920p-s filmet. Viszont szerintem a GeForce Experience-t töröld le. Be tudod te is állítani a játék minőségét. Egyébként, ha nincs szükséged a dinamikus felbontásra, akkor a vezérlőpult/ nvidia/ beállításokban kikapcsolhatod. Ha értesz hozzá, mást is személyre szabhatsz, de nem ajánlom, tényleg, ha csak tudod mit csinálsz. A dinamikus felbontáson kívül máshoz ne nyúlj.
2016. jan. 21. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az király! :D lett egy fhd monitorom!!! :D Akkor ez nem árt a monitornak? Hehe, Köszi a válaszod, ezt a lehetőséget kihasználom. A geforce Experience meg maga a driver, letöltöttem a gainward weboldaláról a drivert, és ezt rakta fel. 😃 De szólj, ha tévedek.
2016. jan. 21. 11:19
 4/6 A kérdező kommentje:
Ok, ettől még nem kaptam natív 1080p monitort, de már egy kissé taszított az 1366x768 kicsit taszított már. Amúgy nem rossz monitor
2016. jan. 21. 11:21
 5/6 anonim ***** válasza:
vegyél egy full-hd monitort és máris élvezheted a játékokat 1920*1080p-ben.
2016. jan. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nincs pénzem
2016. jan. 22. 20:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!