Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy videókártyának terhelés...

Egy videókártyának terhelés alatt mindig 100%-on kell futnia?

Figyelt kérdés
Értem úgy, hogy pl. van egy adott játék, (pl. project cars, a GPU csak ilyen 60-80 között ugrál, az FPS pedig 40-50 között kimaxolva. Ilyenkor nem úgy kellene, hogy a kártya megy 100on?
2016. jan. 21. 09:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem örülj neki. Még van benne tartalék és a fogyasztása sincs kihajtva. Ha a látvánnyal meg vagy elégedve, akkor minek több erőt beleölni?
2016. jan. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

cpu limit is okozhatja, de 80% az normalis

60 mar kevesbe mert akkor valami visszafogja a vga nem kap eleg feldolgozando adatot

2016. jan. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha VGA limit van, akkor igen.

G.

2016. jan. 21. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A látvány rendben van, viszont az FPS érték is ugrál. Szóval a kártya 60-65%-on pörög, és megy kb 40 FPS-el. Tudna ennél többet is, és a proci (i3 4160) is csak 80-85 %-on van.


Nem minden játéknál van ez. Witcher 3-nál (egészen addig amíg le nem fixáltam 30 FPS-re, azóta tökéletes), illetve ennél a Project Cars-nál. Watchdogs, Battlefield 4, Battlefront, megy 100%-on a kártya, nincs semmi gond.

2016. jan. 21. 10:09
 5/7 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

milyen vga? mert i3 beallitastol (felbontas is stb..) es jatektol fuggoen keves lehet kb. 960 tol mar, vagyis ha ilyen vagy eroaebb vga d van akkor cpu limited van


ha a cpu kihasznaltsag magsabb mint a gpu kihasznaltsag akkor az cpu limitre utal altalaban


ugyan ez vinatkozik gpu(vga) ra is


abszolut 100% ra porgetni jatekok nem igazan tudjak hardvereket, erre benchmarkok vannak

2016. jan. 24. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
i3 4160-asom van GTX 960-al. Menet közben nagyjából rájöttem már hogyan is működik, a Witcher 3 c. játékban szerintem CPU limitem van, mivel folyamatosan akadozik a játék max. grafikán. Ha 30 FPS-re lockolom az egészet, akkor megszűnik a szaggatás. Illetve pár grafikai beállítás levételével is megszűnik a szaggatás, ha jól vettem észre.
2016. jan. 24. 18:36
 7/7 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

W3 nal gpu limited is(!) lehet, elege gep zabalo jatek, ha van hozza patch erdemes legutolsot is feltenni

es legujabb nem beta nvidia drivert hasznalni (hatha optimalizltak hozza jobban)


meg erdemes megtudni nincs e hardver/szoftver hiba

rosszul szelozo haz, rosszul mukodo tap, tulmelegedo hardverek (barmi!)


automatikusan futo felesleges programok

kartevo programok

keves hely...

8GB al mar lapozofajlt erdemes kikapcsolni teljesen mindet! pl.


stb...

2016. jan. 25. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!