Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyibe kerülne összerakni...

Mennyibe kerülne összerakni egy olyan gépet ami még 2-3 év múlva is jónak mondható?

Figyelt kérdés
Már a konzolon is gondolkodtam, de mindigis PC-s voltam, mert nem tudom megszokni a konzolos irányítást. Jelenleg egy elég gyenge PC-m van azért akarom lecserélni egy sokkal jobbra, csak nem tudommilyen árra számítsak
2016. jan. 28. 02:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Attól függ, a videokártya mindenképpen elavul egy idő után, de ha jól rakod össze a gépet, akkor azon kívül semmit nem kell cserélni akár 10 év távlatában sem (technikai fejlődéstől függ).
2016. jan. 28. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 BM-Striker ***** válasza:

Mi számít neked jónak?

230-350k -ból már kijön olyan gép, amiben van normális ár-teljesítmény arányú felső ketegóriás VGA, és egy i5, úgy hogy nem tartalmaz gagyi komponenseket.


Egy jó ház és a jó minőségű perifériák(pl mechanikus billentyűzet, normális hangkártya,...) is nagyot tudnak dobni az áron.

2016. jan. 28. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Jónak az számít ami bírja a strapát és lehet rajta a legújabb játékokkal játszani. Nem értek hozzá azért tettem fel itt a kérdésemet. Egy gamer PC-t szeretnék összerakni max. 400 ezerből
2016. jan. 28. 02:52
 4/5 anonim ***** válasza:

Még így is attól függ, hogy milyen felbontáson játszol és milyen grafikai beállítás számít neked játszhatónak vagy mennyire vagy hajlamos a bővítésre.

Na most teszem azt egy GTX970 minden mai játékot probléma nélkül futtat Full HD ultrán, de már egy 250 ezres gépbe is belecsikarható. Az extra tőkét beleölheted egy izmosabb kártyára (pl GTX980Ti), amivel azt éred el, hogy valószínűleg 2-3 év után is ugyanúgy alkalmas lesz játékra, viszont kevésbé lesz alkalmas a bővítésre (a gyenge körítés miatt). Vagy maradsz a GTX970-él, viszont összeraksz egy elképesztően extrás konfigurációt, rengeteg bővítési lehetősséggel, amivel most ultrán, 2-3 év múlva pedig low-high szintre lesz elég (mint mondtam technikai fejlődéstől függ), így később elég csak a videokártyát cserélni.


Ugyanis 400 ezer Ft-ból mindkét megoldás életképes, és abszolút rajtad múlik a középtávú (GTX980Ti) vagy a hosszútávú (extrás GTX970) opciót választod.

2016. jan. 28. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha 400 ezer ft a keret , akkor én így raknám össze a gépet:


Gigabyte z170m d3h lap -36k.

I5 6600k cpu -80k.

Kingston 2x8gb ddr4 2133mhz ram -30k.

Western Digital 1tb EZEX hdd -14k.

Gigabyte gtx 980 wf3 vga -160k.

Fsp Aurum S 500w táp -26k.

Zalman z11 plus ház -19k.

Kingston hyper x 120gb ssd -20k.


385 ezer ft.

2016. jan. 28. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!