Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 23 colos wide screen, full hd...

23 colos wide screen, full hd monitor ideális beállítása munkához (AutoCAD, Office)?

Figyelt kérdés

Gyakorlati javaslatokra lenne szükségem, hogy hogyan célszerű beállítani a fenti monitort munkához ideálisan.

Full HD-ban hd videókhoz, képekhez játékokhoz szuper. De hosszabb távon dolgozni vele fárasztó a miniatűr betűi miatt (idáig 70-80cm-ről használtam, de analóg kábellel kisebb felbontásban, nagyobb betükkel). Emellett pl. az index vagy origo is elég érdekesen jelenik meg rajta, középen egy csíkban a monitor két széle gyakorlatilag nem működik :)



2016. jan. 28. 08:37
 1/2 Trevor. ***** válasza:
Nekem is 23"-os fhd monitorom van. Munka eddig csak alapszintű videoszerkesztés volt Sony Vegas Proval. Ahhoz elég volt. Nyilván munkára egy nagyobb monitor jobb, de minél nagyobb a kijelző mérete - 1920x1080p felbontás mellett - annál kisebb lesz a pixelsűg és annál pixelesebb lesz a kép. Nem tudom, hogy ez téged mennyire zavar (nekem a 23"-nál is kicsit zavaró az 1080p miatti 95ppi).
2016. jan. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

köszi


Ez sima otthoni gép, semmi extra néha esténként dolgozok rajta.

Amin normálisan dolgozok az két db 19 colos nem wide egymás mellett, 1280x1024-ben.

Lehet csinálok két felhasználót, egyet játékra full hd-ben, egyet munkára visszavett felbontással. Egyelőre próbálgatom az ideális megoldást. Nézegettem már a windows nagyitási lehetőségét (125, 150%), de attól pár használt mérnöki alkalmazás megbolondul...

2016. jan. 28. 09:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!