Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mire kell figyelnem, ha ki...

Mire kell figyelnem, ha ki akarom cserélni a videokártyámat?

Figyelt kérdés

A gépem: 

Operációs rendszer: Windows 7 Professional  

Processzor: Intel(R) Core(TM) i5-4460 CPU @ 3,2GHz  

RAM: 8,00GB  

Videókártya: Nvidia GeForce GT 740 (Asus)


Mivel a GT 740 elég gyenge, és az i5 kihajtana ennél 1000x jobb VGA-t is, úgy döntöttem beruházok egy Nvidia GTX sorozatból származó valamelyik 4 gigás videokártyára maximum 60 ezer forintig. Jó lenne, ha azt is segítenétek eldönteni, hogy melyik GTX legyen. A gép értelemszerűen játékra van használva.


1. Namostmár, mivel nem vagyok nagy szakember (bár igyekszem), és már egy RAM bővítést is megszívtam az inkompatibilitási problemák miatt, az első dolgom megkérdezni, hogy itt nem áll-e fent valami ilyes jellegű probléma? (Az alaplappal?--->ez csak feltételezés)


2. Azt sem tudom, hogy számít-e az valamit, hogy ami most van a gépemben az Asus, és most meg valami mást veszek?


3. Egyszerűen a GT 740 helyére becsatlakoztatható lesz az új?


4. 2x4 giga RAM van benne, és most is le van véve az oldala. Ha hozzájön még egy nagyobb teljesítményű VGA, akkor nem fog túlságosan melegedni?


Ha valami elkerülte volna a figyelmemet, szóljatok!

Válszaitokat előre köszönöm!



2016. jan. 30. 00:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

A videokártyának első sorban a PCIe 16x csatlakozóra lesz szüksége. Ezen felül jön még a plusz tápcsatlakozó, ha a kártya igényli (gyakorlatilag 75W TDP felett már kell). Ehhez kell a megfelelő tápegység is, bár a Maxwell széria nem a nagy étvágyáról híres, azért egy normális minőségű egység nem árt. Ezen kívül már csak hely kell a házban, ha túl hosszú lenne a nyák és a hűtés. A márka nem nagyon számít, de legyen rá minél több garancia és normális (hatékony és halk) hűtés.

60k ársávtól felfelé kezd értelme lenni a 2GB-nál nagyobb videomemóriának. Kicsit drágábban az R9 380 4GB egy remek kártya, de ha nagyon nvidia kocka vagy, akkor GTX960 4GB. Pár ezret forintot még rá kell dobni szerintem. Ezek középkategóriás kártyák, jókat lehet velük játszani, de nem mindig kompromisszum mentesen.

2016. jan. 30. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Mi a tápod pontos típusa?
2016. jan. 30. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

#1

"PCIe 16x csatlakozóra lesz szüksége"

Mondtam, hogy nem értek hozzá, de ha Asus Geforce GT 740 van benne, akkor jó lesz???


"Ezen felül jön még a plusz tápcsatlakozó, ha a kártya igényli (gyakorlatilag 75W TDP felett már kell)."

Megint csak ismételni tudom magamat, nem is értem, hogy mit írtál. Mi az, hogy plusz tápcsatlakozó? Mi az a 75W TDP? És a tápegység? Mondom, hogy nem értek hozzá...


"Maxwell széria"

Ez mi?


"Ezen kívül már csak hely kell a házban, ha túl hosszú lenne a nyák és a hűtés."

Ez mit jelent?


A GTX960 4GB jó lenne.


#2

Ez hol tudom megnézni?

2016. jan. 30. 13:41
 4/14 anonim ***** válasza:
Leveszed a gép oldalát,és leolvasod.
2016. jan. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Tápom pontos típusa: ATX-420-W-E1-PSU


"PCIe 16x csatlakozóra lesz szüksége"

Most már tudom mi ez, a legtöbb vidikártyához ilyen kell.


"Ezen felül jön még a plusz tápcsatlakozó, ha a kártya igényli (gyakorlatilag 75W TDP felett már kell)."

Nem tudom, hogy ezt hogy kell elképzelni, jó lenne, ha leírnátok, de én úgy képzelem el, hogy a videokártya az alaplaphoz van csatlakoztatva, a plusz tápcsatlakozót beledugom a videokártyába, a másik felét meg a tápegységbe? Ez így van, vagy hülyeség?

2016. febr. 3. 14:21
 6/14 anonim ***** válasza:

[link]

Egy ilyen gépet egy ilyen gyenge minőségű és teljesítményű (elavult felépítésű) tápra kötni merész dolog. Nem is a névleges értékkel van gond (420W), hanem a 12V ág teljesítményével, ami hasonló érték mellett egy modern tápnál ennek a duplája is lehetne. A 12V ágról eszik a CPU és a VGA. Ha a TDP keretet vesszük alapul (hűtéshez és táptervezéshez használható elméleti max vagy intenzív terhelés alatti érték), akkor az i5 4460 (84W) és egy referencia órajeles GTX960 (120W) máris sok lesz ide (12V ágon 15A azaz 180W teljesítmény adható le).

Mindenképpen ajánlott lenne egy minőségibb és modrenebb tápot venned (400-500W között).

PCIe tápcsati szokott lenni a tápokon (ez alap esetben egy 6 tűs csatlakozó, de erősebb modelleknél lehet nagyobb/több illetve átalakítható hagyományos molexről is). Kis fogyasztású kártyákra jellemzően nem kell, de nagyobbakra már komolyabb igények is lehetnek (GTX960 kártyák esetében lehet 1x6 tűs, 1x8 tűs vagy 2x6 tűs is).

"Maxwell széria" (architektúra). Az nVidia jelenlegi GPU felépítése, ami főleg energiahatékonyságáról lett híres.

"Ezen kívül már csak hely kell a házban, ha túl hosszú lenne a nyák és a hűtés."

A videokártyák fizikai méretei is változóak, egy böszme nagy példányt nem biztos, hogy bele lehet tenni egy kisebb/szerényebb, nem túl jó kialakítású házba.

"Mondtam, hogy nem értek hozzá, de ha Asus Geforce GT 740 van benne, akkor jó lesz???"

Igen a PCIe 16x csatlakozó elég általános egy normál alaplapon, amibe belemehet bármilyen PCIe csatlakozású videokártya.

2016. febr. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Tehát vennem kéne egy jobb tápot is... Te ehhez a konfigurációhoz ami nekem van (nem GT 740-nel, hanem már a GTX 960-nal vagy 970-nel) melyik tápot ajánlanád? Nem igazán értek ehhez.


"Egy ilyen gépet egy ilyen gyenge minőségű és teljesítményű (elavult felépítésű) tápra kötni merész dolog."

Semmi esetre sem szeretnék kockáztatni, csak érdekességképpen kérdezem, hogy milyen problémák merülhetnek fel, ha mégis rákötünk egy ilyen gépet?


Most azon gondolkozok, hogy lehet nem GTX 960-at, hanem inkább 970-et kéne vennem (csak mert az ÁFÁT le tudom írni a bruttó árából, azért úgy már jobban néz ki). Szerinted megéri többet fizetni egy 970-ért, vagy annyira nem nagy a különbség a kettő között?


Te a Maxwell szériájú kártyákat ajánlod?


Ezzel még mindig nem vagyok tisztában:

"Ezen felül jön még a plusz tápcsatlakozó, ha a kártya igényli (gyakorlatilag 75W TDP felett már kell)." 

Nem tudom, hogy ezt hogy kell elképzelni, de én úgy gondolom, hogy a videokártya az alaplaphoz van csatlakoztatva, a plusz tápcsatlakozót beledugom a videokártyába, a másik felét meg a tápegységbe? Ez így van, vagy hülyeség?


"(GTX960 kártyák esetében lehet 1x6 tűs, 1x8 tűs vagy 2x6 tűs is)."

És az mitől függ, hogy melyik?



Bocs, hogy így elárasztottalak kérdésekkel, de sokat segítenél, ha mindre válaszolnál!😥😉

2016. febr. 3. 23:30
 8/14 anonim ***** válasza:

A PCIe tápcsati a tápból jön és a videokártyára dugod rá. Túlhajtott modelleknél előfordulhat, hogy több csatira van szükség, mint az alapmodellnél. Megéri GTX970-re rádobni a pluszt (50-60%-val erősebb). A Maxwell GPU-k mó játékos chipek, de az AMD féle GCN se rossz cucc ettől függetlenül.

Tápból van választék, mondjuk egy XFX 450 Pro vagy valami hasonló már bőven jó lenne. Kollégák majd bedobnak még pár aktuális alternatívát.

2016. febr. 4. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszi az előbbi válaszod, sokat segítettél vele.


Láttam, hogy akár GTX 960-nál, akár 970-nél, van belőlük egy, kettő és három ventillátoros változat is. Hány ventillátorosat érdemes venni?

2016. febr. 4. 18:47
 10/14 anonim ***** válasza:
Szerintem kettő bőven elég.
2016. febr. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!