Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Router probléma?

Router probléma?

Figyelt kérdés

Hello!


Még vagy 2 éve vettem egy TP-LINK meg nem mondom milyen típusú 300Mb/s wi-fi átvitelre képes routert. Azóta folyamatosan használtam, de már meguntam ezt a vezetéknélküli bohóckodást, úgyhogy inkább összekötöttem a géppel UTP kábellel, mert így Gigabittel továbbítja a netet, meg sokkal stabilabb LENNE.


Összekötöttem ahogy kell, net suhant rendesen ahogy kell, valóban annyi volt a sebességem amennyire előfizetek. Másnap kapcsolom be a gépet, nem azonosított hálózat... Gondoltam Windows 7 baromsága, elő a 100 éves XP-s laptopot azon se volt jó. Linuxot nem próbáltam, mert most épp nem használom.


Jó, ipconfig /all, IP címet nem kap, csak ez a Microsoftos alap 169 kezdésű. Visszaraktam a Wi-Fi adaptert, gondolván, hogy ott se kéne kapnia így, egyből jó lett. Újraindítottam, semmi. Gépen letiltom-engedélyezem semmi. Egyszercsak gondoltam egyet, és a LAN1-es portról átdugtam LAN2-be a routerben a kábelt, így csodák csodájára jó lett. 1 napig.


Most viszont dughatom bárhova semmi. Mik lehetnek az okok erre?



2016. jan. 31. 10:58
 1/2 P.O.C. ***** válasza:
Egyszer jó egyszer nem? Nem a kábel tört meg?
2016. febr. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Igen, hát ugye tipikusan az az eset állt fent, amikor az egyik legalapvetőbb dolog marad ki a számításból, ami a galibát okozhatja. Történt ugyanis, hogy a router LAN1 portjába dugott UTP kábelt még egy RJ45-ös toldattal meg kellett hosszabbítani, és abból csatlakozott a géphez egy másik kábelen keresztül. Csak hogy a vezetékek szorosan voltak kivezetve a falból, így feszültek a foglalatban, és hol csatlakoztak hol nem.


Úgyhogy hosszabb részen kellett a falból kivezetni a 2 kábelt, amik az RJ45 toldatba csatlakoznak, és így már tökéletes. Borzasztóan lezsibbadt az agyam, de mindig tanul az ember...

2016. febr. 9. 16:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!