Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » RAM-ot bővítenék laptopban,...

RAM-ot bővítenék laptopban, segítség (képekkel)?

Figyelt kérdés

Annyira nem értek hozzá, hogy is kéne, úgyhogy egy rendszerdiagnosztikai programmal megosztom veletek a jelenlegi paramétereket, amik fontosak lehetnek:

[link]


Na szóval, ez egy 4 éves Dell Inspiron N5110 típusú laptop és nagyon kevésnek érzem bele a 2 GB RAM-ot. Mondanám, hogy játékra is használnám, de ettől már csodát nem várok sajnos.


Dilemma #1: vegyek bele 2 darab 4 gb-os RAM-ot vagy a meglévő kettes mellé vegyek még egy kettest? Ti mit javasolnátok? Szerintem 2 éven belül úgyis cserélve lesz ez a gép, ezt is kalkuláljátok bele.


Dilemma #2: konkrétan milyen RAM-ot vegyek? Akár linkelhettek is webáruházból.


Köszönöm szépen előre is!



2016. jan. 31. 13:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Jelenleg egy 1333 MHz-es DDR3-as memória van a gépedben. A processzorod i3-2350M, nekem is ez van. A 2-es számú foglalatban van egy Hynix HMT325S6CFR8C-H9-es memória.


Azt javaslom, hogy egy ugyanilyent vegyél. Ugyanilyen nevű modellt. Így biztosan működni is fog, továbbá párban fognak üzemelni, ami az Intel HD 3000 teljesítményét 22%-kal növeli (játékra 2006-ig, vagy indie). Újan nem éri meg venni, használtan olcsón beszerezhető, én is így vettem a 4 GB-os Elpida mellé egy ugyanolyant 5.000 forintért. Újan lett volna 13.000. Itt nincs mi elromoljon, így lehet használtan venni. Vagy működik, vagy nem.


Van Jófogáson 3.000 forintért:


[link]


[link]


[link]

2016. febr. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
++ 6 GB a maximum támogatott memória. Elég lesz amit írtam. Kérlek, majd jelezz vissza hogy döntöttél. Félig-meddig enyém a teher, ezért is írtam egy biztonságosabb módszert. Így biztosan működni fog. És még olcsó is.
2016. febr. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes, hülyebiztos választ :) Akkor szerintem nézek egyet használtan, ahogy most rákeresem elég sokan adnának el neten ilyet.
2016. febr. 4. 23:01
 4/5 A kérdező kommentje:

Ha még figyelnél a kérdésre: Budapesten használtan ilyen RAM-ot 4 ezerért láttam (mondjuk azt nem tudom, hogy pontosan ez a típus-e, de a márka, DDR3 meg a méret megegyezik). Viszont most láttam újat olcsóbban.


[link]


[link]


Ebből a kettőből mindkettőnek jónak kéne lennie, nem?

2016. febr. 6. 11:57
 5/5 anonim ***** válasza:
Az első jó lesz. A másodiknál elég felületes az információ.
2016. febr. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!