Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » VALAMI NAGY SZÁMÍTÓGÉP ZSENI...

VALAMI NAGY SZÁMÍTÓGÉP ZSENI SEGÍTSEN?!

Figyelt kérdés

Nos.. az egész google-t felfaltam és semmi tehát valaki aki nagyon profi segíthetne... miért van az, hogy az alaplapomba kicserélem a processzort és mikor beteszem az újat bese akar kapcsolni mikor a foglalat ugyan az ráadásul a chipset is és még kevesebb tápot is vesz fel... na erre mondjon nekem valaki valamit... és biztos h működik mert másik lapba elindult.. de nekem ebbe a lapba kéne valahogy életre kelteni. Bios frissítés nincs az alaplaphoz, és szerintem nem is kell hogy legyen mert támogatnia kéne elméletileg...


Alaplap: Gigabyte GA-8TRC410M-NF

Régi proci: DualCore Intel Pentium D 820

Új proci: Intel® Core™2 Duo Processor E6550



2016. jan. 31. 17:00
1 2
 11/12 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#9 ugyan ugy rakod fel mint a hivatalos bios okat, ellenben valoszinu nem csinaltak hozza egyedit, mert nem ugy tunik hogy egy elterjedt lapka lenne (marmint ami kozmegbecsulesnek is orvend)


persze az is lehet hogy egyedi bios sem eleg neki...


te kerdezo hol latad hogy jo a alpodba?


775 az nem eleg hisz rengeteg ismert hivatalos oldalas 775 os lap van megsem jo belejuk barmilyen 775 proci, rengeteg ilyen van, 775 az a gond hogy nagyonnsok cpu generaciot kiszolgalt...

2016. jan. 31. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#8 pont parhonapja volt egy hasnolo eset ahol szinten brand gepbe nem ment proci pedig masnak meg ment


vegul rajottunk hogy annal az esetnel neki 512KB os (4M bits) flash memoriaja volt az alaplapon a bios hoz


ellenben ahhoz hogy az adott procit tamogassa 1MB (8M bits) es flash memoriara lett voln szukseg az alaplapon


vagyis ezt a chipet kellett voln az alaplapon kicserelni (ha megoldhato) es elvileg megoldja a gondott


illetoleg termeszetesen gyartottak 4/8 M bits lapokat eleve ezert volt olyan aki tudta hasznalni


lehetseges hogy nalad is ez a chip van a cpu fejlesztes utjaban...


en nem igazan szenvednek vele...

2016. jan. 31. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!