Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mivel nyúlhatok mellé ebben a...

Mivel nyúlhatok mellé ebben a konfigban (vigyázat, ötezredik 4460, R9 380 kérdés)?

Figyelt kérdés

Egyáltalán nem értek a hardverekhez, de aktívan figyeltem az elmúlt 1-2 hónap ajánlásait, ezekből ollóztam össze(-vissza). Szeretnék biztos lenni abban, hogy passzolnak, főleg a táp és memória elég/jó-e:


Asrock B85M Pro3

Intel Core i5-4460

Kingston 2x4GB DDR3 1600MHz HyperX Fury Black HX316C10FBK2/8 memória

Western Digital 1TB 64MB SATA3 WD10EZEX merevlemez

Corsair 430W CP-9020058-EU táp

Raijintek Arcadia ház


Egyelőre ennyi, és ha jól olvastam akkor a CPU rendelkezik integrált videokártyával, azaz használhatom, és ki tudom húzni amíg egy második körben be nem ruházok ebbe: Sapphire R9 380 4GB. Ennek meglétéhez mérem a konfigot.


Tudom, hogy nem kérdezek új dolgot, de vannak más kétségeim is és nem akartam más kérdése alá beszemetelni.


2016. jan. 31. 19:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem teljesen jó....bár egy SSD-t még melléfűznék, sokat dobna az összképen.


Az integrált része nem erős, de el lehet vele lenni, erős kompromisszumokkal.

2016. jan. 31. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez így rendben lesz. Az egyetlen dolog amivel szopni fogsz az az AMD driverei, Crimson ide vagy oda.
2016. jan. 31. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 BM-Striker ***** válasza:
100%
Ez egy jó config, de egy i5-6400 jobb választás lenne, mint a 4460, ha teljesen új gépet veszel.
2016. jan. 31. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A Crimson nekem se jött be, szétfagyott az egész. Pedig full AMD cuccom van. De a régi Catalyst az oké.
2016. jan. 31. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet jobb lenne a Skylake, de nem nyújt annyival többet, mint amivel többe kerül sajnos, gondolok a lap és a memória árára...
2016. jan. 31. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Nem készülök egyből ráugrani a játékokra. A jelenlegi gépem 7 éves, és már az irodai munka + böngészés is várakozási időbe telik. Most csak úgy tudom megoldani a cserét, ha kettéválasztom a konfigot, és 2-4 hét múlva veszek videokártyát.


Amúgy nem izgulok sem a csillió FPS-re, sem az ultra-high grafikára, a stabil futás és játékélmény többet ér, mint látni hogy csillog a víz vagy napfény. Ha ezek által lejjebb lehet adni, mit tudtok mondani? Azt azért szeretném, hogy lehetőleg időtálló maradjon, mert nem tervezek cserét 3-4 éven belül.

2016. jan. 31. 20:49
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki írta... Ez teljesen jó így :) Mellérakod még a VGA-t..nem fogsz csalódni. Csillogni fog a víz :) És időtálló a platform is. Vannak srácok akik 775 Quad-al nyomulnak még mindig...valami ilyen lesz a Haswell széria is...
2016. jan. 31. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Rendben, jobb nem variálni ezt. Köszönöm, minden hozzászólást pozitívan értékeltem.
2016. jan. 31. 21:02
 9/10 Trevor. ***** válasza:

Nem tudom milyen felbontáson játszanál, nekem az i5-4460 IGP-jével, a HD4600-al a következő játékok 30fps-el futottak full lowon, 1280x1024-be: Far Cry 3, Battlefield 3. Szóval 2012-ig HD 720p-ben el tudnál játszogatni a játékokkal full lowon, nyilván jobban optimalizált játékoknál nagyobb az esély, hogy jól fut, akár egy Tomb Raider 2013-at is megkockáztatnék vele. Ha érdekel, az említett 2 játékról van videóm is, ha akarod belinkelem, most ok nélkül nem akartam reklámozni a csatornám.


Maga a gép jó lesz, alaplap kb. a legolcsóbb 4 ram slotos, csodát nem kell tőle várni, a hangvezérlő (főleg a mikrofon része) elég gagyi, de hangszóró része vállalható. Mivel tuningolni nem lehet a procit, így a gyenge VRM lényegtelen esetedben. A dual channel RAM-ot meg fogja hálálni az IGP. HDD egész gyors darab, ilyenem van, szépen teszi a dolgát. Gépház szintén jó választás, még elölre is egy 12-es venti és tökéletes. Processzorral meg vagyok elégedve, nyilván le lehet terhelni (főleg egy jó kis videorenderelés szereti megenni 99%-ra), de minden játékhoz bőven elég és a 380-at is gyönyörűen kihajtsa, szépen fog futni minden (hacsak a csodálatos AMD driver nem szól bele a mókába...).


A gép jó választás, hosszú távra is.

2016. jan. 31. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Jelenleg 1440x900 a felbontás, tehát még a FHD-t sem kell kihozni. Az utóbbi 4-5 év játékai már kimaradtak, egyedül CS:GO-t játszok rendszeresen, 17-21 FPS-sel és fogyó türelemmel :D. Tesztek szerint még videokártya nélkül is jobbat hoz az IGP, mint ami most van.
2016. febr. 1. 10:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!