Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik videókártya? (Összetett...

Melyik videókártya? (Összetett és hosszú)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Gondolkodok egy videókártya vásárláson, ebből szeretnék hozzáértőktől véleményt, és segítséget kérni.

Kinéztem egyelőre 3-at, amikről lennének kérdéseim.


1)

[link]


2)

[link]


3)

[link]


Első kérdés, hogy alapvetően mit befolyásol a számozásuk? Úgy hallottam, hogy ezek a számok (mint pl. a GTX750-nél a 7-es, a 950-nél meg a 9-es külön jelez valamit)


Második, hogy melyik ezek közül a 'legjobb'? Nekem így laikusként a gtx750ti (tényleg, mit jelöl a ti?) tűnik a legjobbnak, mert abban 4 gb memória van, a többiben csak kettő, de árban szinte megegyeznek, szóval az nyilvánvaló, hogy nem ez az egyetlen szempont.


Ti melyiket választanátok? Indoklás ér! :)


Alapvetően játékhoz kéne, példajátékok, amiket szeretnék tudni futtatni a videókártyával: Just Cause 3, Evil within, Watch Dogs, esetleg GTA 5, talán egy jobb fifa, stb. :) Az első 3 fontos, a többi kevésbé. :)


Jelenleg egy GT610-em van, ami nem túl szerencsés hozzájuk.


Természetesen a gép többi része bőven megfelel az elvárásoknak, azokhoz nagyjából értek, de a videókártyák világában nagyon elveszettnek érzem magam...


Ha esetleg mást ajánlanátok azt is meghallgatom, de próbáljuk ettől az ártól ne nagyon elrugaszkodni.


Köszönöm, minden jó válaszra megy a zöld! (+)


2016. febr. 1. 19:12
 1/7 anonim ***** válasza:

[link]


Én ezt venném. A 950-es gyorsabb a 750 Ti-nél. A Ti azt jelenti hogy Titanium, az alap verzió (Sima GTX 750) erősebb változata.


A két Asus 950-es között gyakorlatilag csak a hűtés miatt fizetsz többet, ami véleményem szerint effektívebb, az a + 1000 Ft meg nem sok ezért a luxusért.

A VRAM mennyisége, ami a 750 Ti-nél 4 Giga, az önmagában nem jelent semmit. Egy hatalmas poharat képzelj el, amibe 4 giga adat fér. De mivel a 750 Ti bitrátája és egyéb más elemei nem képesek kihasználni 4 GB adatot, így teljességgel felesleges és parasztvakítás rá annyi VRAM. Valamit használ belőle, de nem érdemes 4 gigás 750 Ti-t venni, nem jobb és nem gyorsabb a 2 gigás verziónál. Az első Nvidia kártya ami képes kezdeni valamit úgy igazán 4 gigával - a hiedelmek ellenére - az a GTX 960.

A lényeg hogy összképben a 950-es gyorsabb, azt vedd. GT 610 után hatalmas előrelépés, csak úgy ragyogni fog minden a monitoron. :)

2016. febr. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

950 mindegy melyik, jelentosen erosebb


750Ti nel nemneri meg a vram ra felarat fizetni szoval max ugy van ertelme 4GB ost venni ha azonos arban van az olcso! 2GB os valtozataival


de valodi ertelme nincs rajta a 4GB nak

2016. febr. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget, mindegyikre ment egy zöld.


Még annyit kérdeznék, hogy a GTX960 megéri azt a + árat, amit kérnek hozzá? Mert ha igen, akkor hozzácsapok pár munkaórát, megoldható az is. :)


1) [link]


2)

[link]


Mi a különbség köztük? Ez a MOC meg DC2OC nem világos. :)

2016. febr. 1. 20:38
 4/7 anonim ***** válasza:
Nagyon jó kártya a GTX 960, de 4 gigás már 65-67 körül is van. Érdemes megvenni.
2016. febr. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Néztem másfajtát is, csak egy kicsi ódzkodok más gyártóktól.


[link]


Ez van még, amiről aránylag jókat is olvastam, és még olcsó is.

Ő milyen? Nem tűnik nagyon rosszabbnak, mint az ASUS-os testvére. :)

2016. febr. 2. 01:11
 6/7 A kérdező kommentje:
*kicsit
2016. febr. 2. 01:12
 7/7 anonim ***** válasza:

Ezt vettem meg két hete. Pontosan ugyanezt (mivel megvettem, így 2000 Ft-al olcsóbb lett. :D)


Miért félsz tőle?

2016. febr. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!