Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Processzor hűtés probléma?

Processzor hűtés probléma?

Figyelt kérdés

néha minden előjel nélkül lekapcsol a gépem, ez nyilvánvalóan azért van mert túlmelegszik, nem is kérdés.

viszont az már érdekesebb számomra, ha elindítom a gépet és egyből a bios-ba navigálok, akkor 90C fokot mér.

lehetséges ez? tud így viselkedni egy processzor?


pasztát tegnap cseréltem rajta, és látszólag egyáltalán nem használ, pedig ezelőtt szinte már csak valami leszáradt ragacs volt rajta, ami 101%-ban nem volt paszta.


HW monitor program néha 120-130C fokot is mér miközben izzasztom a gépet, azonban nem hinném, hogy ez valós adat már csak azért sem, mert a bios-ban 90 fokra van állítva a warning temperature.

lehetséges, hogy meghibásodott a processzorom hőszenzora? mit lehet vele csinálni? feltétlen kell egy új hűtő? számomra elég abszurd ez a 90 fokig felmelegedés bios-ban, de valamiért nem akarok hinni neki.


a processzorom egyébként egy AMD A8 APU-6600k gyári hűtővel.



2016. febr. 3. 02:56
 1/5 anonim ***** válasza:
AMD apuk sosem az energiahatékonyságukról voltak híresek, főleg, ha az integrált videovezérlő is rendesen kihajtja a belét. Nem célszerű a pici és semmire se jó gyári hűtővel használni, mindenképpen venni kell egy nagyobbat.
2016. febr. 3. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Tuti jól van felrakva a hűtő? Néha képes átverni.
2016. febr. 3. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Molyolo ***** válasza:

Hűtője sajnos tényleg nem elég neki tapasztaltam és cseréltem ismerősnek de furcsa az a 90fok.

Alaplap bios frissítés nem ártana arra az oprendszerre amit használsz.Utána megint megmérni. De és beállítanám auto állásba a processzort hogy ne tudd megsütni.Meg utána egy aida 64-el is megnézném.

2016. febr. 3. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

nos, még tegnap este beállítottam a gyári optimalizált beállításokat bios-ban, utána már képes volt tartani 60-62 fokon.

igazából nem nagyon lehet elrontani ennél a hűtőnél a felrakását, két oldalt be kell akasztani egy pöcköt és becsavarozni, aztán leszorítani egy kis karral ami ott van rajta. figyeltem rá, nem ugrott ki egyik oldalt sem, teljesen stabil volt, viszont használat közben a hw monitor még mindig mér 90 fokot és ez aggaszt.


egyébként azt kihagytam, de kb. 1 hónapja játszogattam a procival, overclockoltam 4.3ghz-ig, alapjáraton 3.9ghz.

most hogy elkezdtek jelentkezni ezek a problémák egyből visszaállítottam, viszont nem igazán mutatott különbséget, csak miután reseteltem a biost, ahogy azt már fent említettem.

lehet, hogy az órajelet visszavettem, de a feszültséget amit kap nem? mármint erre nem volt külön opció, hogy beállítsam de bármi megtörténhet.

most egyébként 50-60 fok között mozog, hogy ezt írom, de valahogy sokallom, pedig lehet hogy az amd esetében alap hűtővel ezen meg se kéne lepődjek.. igazából fogalmam sincs ezelőtt milyen hőmérsékleten üzemelt, mert őszintén szólva nem érdekelt, mert működött ahogy kellett. gondolkodok erősen egy új hűtőn, hát meglátjuk hogy alakul most bios resi után.

2016. febr. 3. 18:45
 5/5 anonim válasza:
Hütés a probléma.. vagy erősen van rátéve vagy gyengén
2016. febr. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!