Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » GPU tweak videókártya húzzás...

GPU tweak videókártya húzzás (oc) problémák. Miért van baja vele a gépemnek?

Figyelt kérdés

Van nekem egy ASUS gtx 650 oc ti boost videókártyám és van hozzá ez a gpu tweak nevű program.megvagyok vele elégedve de rájöttem hogy még igazán nem is húzztam ki.

mármint hogy akkor mit produkál.van egy alap gaming beállítás de az csak nagyon kicsit 20 mhz húz a gpun

és úgy minden megy de amikor magasabra teszem (jóval magasabra) egy reális értékre pl 50-200 mhz akkor bemegyek a játékok ba és vagy be bugolnak crashelnek vagy hiba üzenetet ír ki (ez utóbbi a battlefield 4)

ha be crashel néhány kisseb nem nagyon minőségi játékoknál akkor van hogy el megy a kép és nem jön vissza.(és reset)

Mivel van a baj azt nem tudom kellene mást is csinálni?

uniqune (asszem így hívják) azzal nem volt baja de a többinél crashel.

Mit tegyek?


ut:mielőtt a gyártóval meg stb emberekkel venném fel a kapcsolatott gondoltam előbb itt kérdezem meg.

De lehet hogy az alaplap miatt úgyse birom teljesen kihasználni mert az csak egy alap 15 000 ft asus (alap) de már nem gyártsák. ha kell akor meg írok a hardverekről.



2016. febr. 3. 17:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Mivel nem szabad csak így cibálni, feszültséget is kell emelni egy bizonyos szintű húzás után.

Na meg nem egyből játékkal indítunk GPU tuning után, hanem kb fél órán keresztül FurMarkot rá kell szabadítani, és ha az lefut akkor utána lehet tovább emelni egészen addig amíg nem fog túlmelegedni vagy csíkozódni a kép, akkor reset, és egy kis fesz. emeléssel kell nekiindulni ismételten.

2016. febr. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

?? gyaroval? kineveteted magad veluk vagy mi?


ha nem olvastal voln utana még 0% (+1MHz) OC t sem garantal semelyik gyarto sem...

2016. febr. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az alaplapodnak nem sok köze van a videó-kártya húzásához. Egyszerűen csak a GPU-k (a kártya magja) -gyártástechnológiai okok miatt - nem egyformán bírják a magasabb órajelen pörgést.

Ha kifogsz egy gyengébb példányt, az nem bír majd annyit, mint egy jobban sikerült.

Ez igaz a kártyán lévő memóriákra is. Meg a tuningra általában. (CPU)

2016. febr. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 meszike91 ***** válasza:

1. Borzasztó a helyesírásod.


2. 200mhz húzás az nem éppen reális érték.


3. Szerintem ne piszkáld, mert még tönkreteszed és a szüleid nem fognak örülni.

2016. febr. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Kösz a választ.

A feszültséget alapból emeli a program,de a felhasználó is beleszólhat ha akar. A 200 csak úgy mondtam azt tudom hogy nem reális érték.

2016. febr. 5. 15:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!