Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy mezei Pentium 4-es PC-t...

Egy mezei Pentium 4-es PC-t erdemes szervízbe Vinnie, vagy vegyek inkább egyet használtan 7000körül?

Figyelt kérdés
Alaplapi hibára gyanakodom. Ha kiveszem a videokartyat, vagy másik merevlemezröl akarom inditani a windowst, ugyanabban az idōben indul ujra a bootolás közben. Hibauzenet nincs, csak kettō kattanó hang a proci környèkérōl.
2016. febr. 4. 13:36
 1/8 MGéza ***** válasza:
Hát alaplap magában is filléres dolog, bontóban 1-2E körül vehetsz, ha nagyon nem akarsz költeni. Más kérdés hogy esetleg ha nem az a hiba amit feltételezel, akkor nem fog megjavulni. Gondolom, a kártyát nem működés közben veszed ki? Ha kiveszed, van bios post képernyő és csak a windows indul újra töltés közben? Akkor lehet csak az alaplapi vezérlő adta meg magát.
2016. febr. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 SimkoL ***** válasza:

A múlt évben vettem kemény 8.500 magyar forintért egy kétmagos gépet, talán 2.8 GHz, 250 GB HDD, 128 GB, PCIe VGA, 2 GB RAM DDR2, DVD RW, nagyon pofás ház.

Rá nem sokra egy lapot P4, 3 GHz, HT - virtuálisan két magos, 4 x 256 MB RAM 1.500 Ft. A posta többe volt.

Nézz szét a Hardverapro-n kismillió van.

2016. febr. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen betudok menni a Biosba. És nem müködō gépbe szoktam nyulkálni természetesen.
2016. febr. 4. 20:13
 4/8 MGéza ***** válasza:
Két kattanó hang a proci felől? Lehet a füled csal, én inkább a tápra gyanakodnék. Az írod BIOS post képernyő van és a hiba akkor jelentkezik, ha másik lemezről akarsz bootolni, tehát 2 Windows van telepítve? Nekem ez resetelős boothibának tűnik, szerintem valami hardver változás lehetett azóta, amit az a telepítés nem talál és resettel reagál rá.
2016. febr. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nincs két windows fent, hanem kivettem a winyót és egy másik gépbōl raktam be egy telepített winchestert,amivel ugyanaddig tartott a bootolás.Eszközökben változás nem volt, vizont egy áramszünet igen, ha már a tápot említed. De jelek is korábban pl gépezés közben a monitor ki be kapcsolt, néha gép ujraindulással együtt.
2016. febr. 5. 03:35
 6/8 MGéza ***** válasza:
Én a beep hangok hiánya és a bios post megléte miatt szinte biztosra kizárnám a lapot. Az ilyen resetelős újraindulások leginkább táphibára vezethetők vissza, mem kékhalált, "következő címen nem hajtható végre: read" hibaüzeneteket okozna elsősorban, ilyesmit eredményeznének. Mi a táp és mióta van meg?
2016. febr. 5. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

A tap Xielence Power XP400 (12)

PFC Passive ATS 1.3


Jó rég benne van, használtan vettem a gépet. Ha nem nōtt volna a szívemhez le is cserélném.

Van két tapom PII- esekbōl, gondolom ne is probáljam azokat belerakni.

2016. febr. 5. 10:31
 8/8 MGéza ***** válasza:

Pedig ha lepusztult, akkor muszáj lesz kivágni belőle. PII-es tápokat tényleg nem ajánlanám, a teljesen elavult technikájuk miatt és a koruk alapján, ha jók is akkor is valószínű, hogy nem lennének képesek elég teljesítményt leadni 12V águkon egy P4 számára. Esetleg egy ilyet vennék mellé: [link]

Mondjuk kérdés, hogy milyen lapod van, S478-as p4 vagy már 775-ös?

2016. febr. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!