Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mit tegyek? Inkább gyengébb...

Mit tegyek? Inkább gyengébb processzor és erősebb kártya vagy fordítva?

Figyelt kérdés
Ha egy gép 1444p játékra kéne (3 képernyő egy nagyobb, 1444p és 2 kisebb 1080p) akkor vegyek egy i7-et és egy 380x-et vagy 390x-et, vagy inkább vegyek egy i5-öt és egy erősebb kártyát? (gtx 980 vagy ti) Mivel csak játék filmezés és hasonlók gondoltam, hogy elég az i5, de vajon ezekhez a képernyőkhöz is? Mert ugye ott a kártyának van inkább szerepe. i7 meg inkább komolyabb programokhoz kell ugye? De olvastam hogy inkább processzorba érdemes beruházni mint kártyába mert az gyorsabban kopik és kell újat venni.

#gép #Intel Core i5 #kártya proci stb
2016. febr. 4. 18:05
 1/8 anonim ***** válasza:

a vga hamarabb "elöregszik", általában ezt kell a leghamarabb lecsereélni (komolyabb igényeik vannak az új programoknak, játékoknak stb).


Viszont 390x bőven elég jó darabig mindenhez, felesleges oda egy 980Ti. Az is kérdés milyen i7-et akarsz venni, de az i7 tovább kiszolgál. Van olyan ismerősöm aki az első generációs i7-tel játssza a mai játékokat (nem fullon persze). Ha időt állóságra mész, akkor i7 + 390x

2016. febr. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Arra szeretnék, hát én az i7 4770-et vagy 4790et nézegetem. Vannak ezek az újabb példányok, érdemes olyat vanni? a 1151-esekre célzok a 6700k pl csak egy 10-15 ezerrel olcsóbb mint a 4790k, az az újabb pl azért időállóbb lehet, ha jól tudom az újabb ramokat is kezeli
2016. febr. 4. 18:15
 3/8 A kérdező kommentje:
bocs, nem olcsóbbat akartam írni, hanem drágábbat, szép is lenen ha olcsóbb lenne xd
2016. febr. 4. 18:15
 4/8 anonim ***** válasza:

ha játék, netezés, stb a cél akkor annyi, hogy időt állóbb a 6. genes intel, viszont a mai 390x kártyák minden játékot maximum beállítások mellett futtatnak, így felesleges ennél jobbat venned (hacsak nem használod komoly munkára is a gépet, több ezer alkatrészes tervezés, töréstesztek, rengeteg fénytöréses, effektes videó render stb).


Maga az i7 is kicsit pazarlásnak tűnik ilyen téren, de tovább fogja bírni, később kell majd cserélni a processzort, ilyen szempontból jobb.


A kártya meg úgyis elöregszik, 2-3 év ,múlva ha maxon akarsz játszani a jelenlegi fejlődést nézve úgyis újat kell venned, mediumon meg ugyan úgy elfut majd 980 Ti-n mint egy 390x-en.


Persze jó lenne tudni mennyit szánsz rá, mi kell bele (monitor is kell stb), meg mi a végfelhasználási cél.


Netezős gépbe pl felesleges 30-40 ezres kártyánál nagyobbat venni (azt is csak azért, hogy bírja a több monitort a gép kb).

2016. febr. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát írtam hogy szerény gamer vok, nem játszok sok játékkal, de szeretek próbálni és a grafika a mániám, ráadásul itt ez a 3 képernyő amiből az egyik 1444p és a mostani kártyám nem szereti ezeket ekkora felbontáson és a processzorom is 5 éves. Szeretnék egy időálló Pc-t ínkább adok ki most sok pénzt, és akkor jópár évig nem kell max a kártyára. Ha a 390x mondjuk 2 évig evvel a felbontással elviszi majd a játékokat fullon akkor maradnék az i7-nél. És akkor csak a kártyát kell majd cserélgetnem, akkor viszont lehet a 1151eset veszem majd, és akkor az alaplap talán még tovább is bírja majd minta proci. mert ddr4? ugye jól mondom? szeretném azért ezt megfontolni hisz nem kis pénzekkel játszunk.
2016. febr. 4. 18:29
 6/8 anonim ***** válasza:
játékra stb elég az i5 is, nem kell beleugrani az i7-be. Egy jobb i5 (4690k vagy akár a 6. genes 6600k) mellé jó tuning lap, kis hűtés és évekig eláll mint a befőtt (portalanítással persze).
2016. febr. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ha ez így tényleg igaz akkor milyen lenne az a jó tuning lap? Mondjuk az újabb féle alá? És milyen hűtés? Tuninghoz persze, akkor ha már ez jönne ki.
2016. febr. 4. 18:35
 8/8 A kérdező kommentje:
Azért vagyok dilemmában, mert mivan ha az i5 pár éven belül nem lesz képes tartani a lépést de az i7 még igen, lehetséges ez? Ha az i7-el rá tudnék dobni az időállóságra 2 de legaláb egy évet akkor már megéri
2016. febr. 4. 19:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!