Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » MATX alaplapok, miért nem...

MATX alaplapok, miért nem ajánlják őket? Mi velük a baj?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Több helyen láttam itt, hogy nem ajánlják / lebeszélik az embert arról, hogy megvegyen egy mATX alaplapot. Tudtommal csak méretben van különbség, meg kevesebb PCI(?) csatlakozó van rajta.


Vagy van valamilyen más hátránya is? Miért rosszabbak a sima ATX lapoknál?


Nem értem, gondoltam megkérdezem akkor már.. Előre is köszi a válaszokat.



2016. febr. 4. 18:58
 1/7 anonim ***** válasza:
29%

mATX házad van?

Kevesebb a kábel benne

2016. febr. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%

#1

Mutass már egy olyan alaplapot amin van kábel?!


Azért nem ajánlják annyira mert kisebb mint egy sima ATX így egy kicsit zsúfoltabb rajta minden és kevesebb csatlakozó is lehet rajta, pl PCI. De egyébként ugyan olyan jó mint bármilyen másik.

2016. febr. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
58%
#2 +1 Nekem is MATX alaplapom van és semmi bajom vele !
2016. febr. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Trevor. ***** válasza:

Másfél éve üzemel hibátlanul az Asus B85M-G mATX alaplapom, nem tapasztaltam semmi hibát.

Nyilván kevesebb csatlakozó van rajta, mint egy átlag ATX alaplapon. Tuningra érdemesebb lehet ATX, bár ebben sem vagyok teljesen biztos.

2016. febr. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#1 Ez nem a színesfém gyűjtők oldala! Mi a szar, alaplapban kábel? Ez új.


Kérdező: Ha a házad támogatja a mATX lapokat, és elég neked a rajta lévő csatlakozók, slotok mennyisége, akkor nyugodtan vehetsz mATX lapot. Ma már semmivel sem tud kevesebbet mint egy ATX, csak kisebb, és kevesebb rajt a hely.

Mondjuk Én is az ATX lapokat preferálom, de csak a méret miatt!

2016. febr. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az én mATX lapomon a sATA csatlakozók pont a PCI-e slot mögött voltak, így nem nagyon lehetett hosszabb VGA-t belerakni, egy Pali GTX 750 Ti (az egy ventillátoros) is alig fért be, pedig nem nagy kártya. De ez nem gyakran probléma, de azért figyelj rá
2016. febr. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#1 vagyok

Nem a kábelre gondoltam hanem a csatlakozókra

2016. febr. 5. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!