Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Új asztali pc-t kellene...

Új asztali pc-t kellene vennem, mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Otthoni használatra kellene a PC, elsősorban munkára, ami dokumentumkezelést, exceltáblákat, wordoket, powerpointokat, és photoshop tevékenységeket jelent. Ezen kívül néha menne rajta némi Driver San Francisco, vagy NFS The Run, meg hasonlók. Nem játszom sokat, és nem is zavar nagyon, ha ezek nem futnak high grafikán, de a netezés, ottani flash tartalmak, 3D-s netes alkalmazások (Pl Google Earth, Renault konfigurátor) menjenek rajta teljesen lagg nélkül. Gyakran videózok is, de csak youtube, meg online filmes szinten. Szintén fontos, hogy gyors, gördülékeny legyen a rendszer, tehát pl. lassú dokumentum, képáthelyezések ne legyenek, menjen ez gyorsan. (ha van valami ötlet, esetleg szívesen veszem, ha ajánlotok SSD-t, amire bátran ráfér azért ez-az a gyors működéshez. (Prociból mindenképp AMD Fx széria, nem érdekel az Intelmánia, pláne, hogy a proci már megvan), egyébként ehhez a procihoz ajánljatok esetleg valamit,mert ez fix..

Alaplap:

ASROCK 980DE3/U3S3


Processzor:

AMD FX-4300 3.80GHz AM3+ BOX


Memória (2x):

HyperX 4GB Savage DDR3 1866MHz CL9 HX318C9SR/4


Videókártya:

ASUS EAH5450 SILENT/DI/1GD3(LP) HD5450 1GB DDR3 PCIE


Merevlemez

TOSHIBA Desktop 3TB 7200rpm 64MB SATA3 DT01ACA300


Optikai egység

LG GH24NSD1


Ház

IBOX Colorado 890


Táp

LCPOWER Office Series LC500H-12 500W


CPU hűtő

ZALMAN CNPS8X



2016. febr. 5. 15:15
 1/9 ThodEE GoD ***** válasza:

Indokolt ilyen nagy vincseszter beszerzése?

Ezt a tápot ne vedd meg ha szabad javasolni.

Torrentezni jó lesz meg régi játékok plusz net, de ne várj tőle sokat ;)

2016. febr. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen, a vinyó a munkám miatt kell a képekhez + családi fotók. :)
2016. febr. 5. 15:24
 3/9 anonim ***** válasza:

Mennyid van rá?

Nekem ilyen VGA-m van de normális táp mellet elég jól üzemel de pl. egy mai APU/IGP is lenyomja.

2016. febr. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mennyi pénz van új konfigurációra?
2016. febr. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 P.O.C. ***** válasza:
Az a VGA csak arra jó hogy színes képed adjon. Én inkább egy i3 -asba gondkodonék a helyedbe, ha a VGA -t nem veszed pont ki is jön. Az i3 IGP-je is simán lenyomja a HD5450 -est.
2016. febr. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Inkább vegyél 2 darab kisebb vinyót (a második akár külső is lehet), mint egyetlen nagyot, mert tönkremenetel esetén kevesebb adatveszteséggel megúszod.
2016. febr. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A proci, a HDD, illetve a memóriák már megvannak, a többit szeretném megvenni, és nem veszek Intel i3-at, mert nem jó szerintem.
2016. febr. 5. 20:52
 8/9 anonim ***** válasza:
Írd ide mennyid van rá és "építünk"az FX köré egy konfigot mert ez aránytalan.
2016. febr. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kár, hogy megvan már ez az elavult konstrukció.

Én egy kevésbé elavult FM2-t javasoltam volna.

A 7800-as proci 38.000.- ért keveset eszik, ami lehet jó szempont az üzemeltetési idő miatt, de messze lenyomja az itt felsorolt összes videó megjelenítőt, mivel jelenleg a legjobb a piacon.


Abba a merevlemezbe nem fogsz csalódni. Igazi Hitachi technológia.


A tápot valóban ne vedd meg!


Beszorítottál minket egy félkonfigba, így már nem lehet kihozni a legjobbat, de én passzolnám az AM3-at amíg adnak érte pénzt.

2016. febr. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!