Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szerintetek megfelelően...

Szerintetek megfelelően állítottam be az alaplapom BIOS-át?

Figyelt kérdés

Régi gépem van, de nem tehetem meg egyenlőre hogy újat vásároljak, tehát kicsit tuningoltam rajta hardveresen és szoftveresen egyaránt. Egy ASRock P4VM800 [legfrissebb, azaz 1.60-as BIOS-al] alaplapom van.


Először leírom a teljes konfigurációt:


alaplap: ASRock P4VM800 [BIOS : 1.60] | RAM: 2GB [Kingmax márka, mindkettő egyforma típusú és 400MHZ-esek] | VGA: GeForce 7600GT [256MB és AGP foglalat] | processzor: Intel Pentium 4 - 3Ghz-es HT és 800Mhz FSB | merevlemez: 160GB-os + kettő 200GB-os [iDE foglalat és az egyik 200GB-os iDE PCi kártyára van kötve] | táp: valamilyen szerver táp és erős | 2db DVD író [iDE foglalat]


Tehát áramtalanítottam a gépet, kivettem az elemet, majd 2-3 perc után visszaraktam, így gyári beállítást adott. Utána ezeket állítottam a BIOS-ban:


1. Optimal Defaults

2. dátum és idő

3. tiltottam a floppy-t, mert nincs a gépembe

4. RAM-ot 400Mhz-re dobtam, mert akkora mindkettő és 2.5 CAS Latency-re állítottam

5. AGP aperture pontot 256-ra, mert jobbnak láttam ha ennyit vesz le pluszba a RAM-ból, valamint engedélyeztem a fast write funkciót

6. V-Link speed-et fast-ra állítottam

7. PCi Latency-nek 64-et állítottam [32 volt alapon]

8. iDE Read Prefetch Buffer-t engedélyeztem

9. iDE beállítást highest-re tettem

10. RAM és AGP voltage beállítást high-re állítottam

11. CPU FSB-jét állítottam, így 3.09Ghz-en megy, de semmi gond vele és feljebb nem rakom, mert akkor valamiért lassabb a gép, így jónak láttam ennyit

12. Sup. password [jelszó] állítottam, de ez mellékes.

13. Spread Spectrum-ot letiltottam

14. DRAM Command Rate beállítást 1T-re tettem, bár 2T-én fut, szerintem nem támogatják a RAM-ok amiket a gépbe raktam

15. Flexibility Option-t engedélyeztem a RAM miatt

16. USB Legacy support-ot engedélyeztem

17. Végül pedig engedélyeztem a MAX CPUID Value Limit-et és mentéssel kiléptem


Fut a rendszer, semmi gond vele - Windows 7 Ultimate SP1 -, csak azért tettem fel a kérdést, hogy jó beállításokat végeztem-e szerintetek. Esetleg ezek közül miket nem jól, illetve miket kellene még és mire állítanom, hogy gyorsabb legyen? Tudom, nem mai gép, de a Call of Duty Modern Warfare 3 [igen, az MW3!!!] extra grafikán fut és akadásmentesen játszok.


Válaszaitokat, tapasztalataitokat előre is köszönöm és ha lesz rá keretem, veszek egy új gépet :)



2016. febr. 5. 16:39
 1/2 anonim ***** válasza:
Igen bár2t ram mlegyen
2016. febr. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
A CAS Latency-re gondolsz? Mert ha 2T-re állítom, nem indul el a gép, csak ha kiveszem az elemet és alapra lövöm a BIOS-t. 2.5T a legkisebb érték, amivel fut.
2016. febr. 5. 17:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!