Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Alacsony GPU használat, mi...

Alacsony GPU használat, mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az lenne a problémám, hogy a videokártyám nem nagyon akar a játékokban közel teljes kihasználtsággal működni. Ez eddig nem volt akkora gond, mert kisebb monitorral játszottam, de most, hogy lett egy 1080p monitorom, meglátszik a különbség. A gépemben egy FX-8320, Sapphire HD7870 2GB OC, 1600Mhz DDR3 ram és egy 600W-os táp található. Próbálkoztam már BIOS-ban a különböző energiatakarékos módok kikapcsolásával, a proci túlhúzásával, de semmi sem segített. Konkrét példák:

BF4: 71% körül, néha megvan 60 FPS

Far Cry 3: ahogy grafikailag intenzívebb helyre nézek a GPU használat leesik 97%-ról ~70%-ra, így az FPS is

GTA V: 60-80%

Olvastam, hogy valakinek megoldódott hasonló problémája, amikor beszerzett még 8GB ramot a gépébe. Valaki intel procit vett (erre nem akarok folyamodni, nincs most erre keretem), sokak nem jöttek rá a megoldásra. CPU bottleneck-re nem tippelnék, nem terhelik le nagyon a játékok.

Valaki aki jobban ért hozzá, mint én, tudna esetleg segíteni?

Előre is köszönöm :)


2016. febr. 7. 12:18
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez tipikusan CPU limitre utal, de az FX-8320 annyira azért nem gyenge, hogy ne bírjon el egy HD7870-nel. Viszont magas CPU terhelést ne is várj el tőle. Nem sok minden használ ki 8 magot.


Viszont, ha "költséghatékony" (magyarul szar) alaplapot vettél 4 modulos FX-hez, értem ez alatt, hogy hűtetlen 4+1 fázisú VRM van rajta, az meg tudja úgy akasztani a procit, hogy mégis kijöjjön a CPU limit.


Emellett, ha most nincs 8GB RAM-od, oda mindenképp érdemes egy bővítés.

2016. febr. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Lord Hidan ***** válasza:
Milyen alaplapod van?
2016. febr. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
8GB ramom van, alaplap lehet problémás, egy ASrock 970 extreme3 van a gépben. Nem ez volt az eredeti alaplapja, de azzal nem működött, erre cserélték ipon szervizben.
2016. febr. 7. 13:48
 4/6 anonim ***** válasza:

A 600W-os táp pontos neve?

Mert ha valami akyga és társai akkor valszeg az a gond.

2016. febr. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Egy Cooler Master GX Lite 600W táp van a gépben.
2016. febr. 7. 14:18
 6/6 A kérdező kommentje:
Abból is az RS-600-ACAB model.
2016. febr. 7. 14:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!