Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hány évig müködhetnek a ledek...

Hány évig müködhetnek a ledek a gépbe?

Figyelt kérdés
Nincs valami élettartamuk ? Pl egy netbooknak a ledjei, a bekapcsoló ami kéken világit. Átlag használat mellett hány évig világitanak ? lehet 15-20 év is akár ?
2016. febr. 7. 23:41
 1/9 Trevor. ***** válasza:
Van élettartamuk, úgy 25000 és 50000 óra között (gyors google-zással erre jutottam). A LED-ek fényereje folyamatosan csökken, de nagyon lassan. Led és led között is van külömbség, így egy szoba világítására használt led és egy smd led nem ugyanannyi ideig világít.
2016. febr. 7. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
hmmm Kiszámoltam 3 év 26280 órából áll hát azért ezt sajnálom hogy szép lassan meghal a led :( :D nem mintha ott tartanék, van már 3 éve egy netbookom napi rendszerességgel használom elég sokat, szinte majdnem mindig megy, de elég jól birja, még világit is
2016. febr. 7. 23:57
 3/9 Trevor. ***** válasza:
Nekem van itthon 10 éves laptopom, tökéletesen bírja a monitor háttérvilágítása. Szóval elég tartósak ezek a LED-ek.
2016. febr. 8. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Mondjuk kicsit keveslem azt az órát amit a google irt
2016. febr. 8. 00:06
 5/9 BM-Striker ***** válasza:

Ez a garantált élettartam, a gyakorlatban ez sokkal több, főleg a kis teljesítményű LED-ekénél.


És a gép sem megy minden nap 0-24 óráig.

2016. febr. 8. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 P.O.C. ***** válasza:

Nem egyformák. Nekem CM házam van gyárilag ledes házhűtő ventivel. Kb 4 év után mindegyik beadta a kulcsot.

Unokatesómék ADSL modeme sosincs áramtalanítva (kb 13-14 éves). Még mindegyik ledje működik.

Szóval előre kiszámolni az élettartamát lehetetlen.

2016. febr. 8. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát ha már napi 6 órát is megy a gép, akkor is az a nap negyede, minimum 12 évig bírni fogják. A lényeg, hogy nem a ledek amortizálódnak el leghamarabb és nem kell ezzel foglalkozni.
2016. febr. 8. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

7 éves a notebookom, napi szinten használom, és semmi baja a ledjeinek.

Nem örök életűek, mint ahogy semmi sem az, de a legtartósabb alkatrészek közé tartoznak.

Én az első gépemet '97-ben vettem, használtan, majd 5 éven át napi szinten volt nyüstölve, és még azután is 3 éven át "kettes számú" gépként funkcionált. Néha nosztalgiából bekapcsolom, és a ledjeinek semmi baja. :)

2016. febr. 8. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Na az komoly, Köszönöm a válaszokat
2016. febr. 8. 10:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!