Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ebbe a konfigurációba tudnátok...

Pinázó kérdése:

Ebbe a konfigurációba tudnátok mondani megfelelő processzort, vagy jó lesz az, amit én leírok?

Figyelt kérdés

Proci(mostani): Intel Pentium Dual Core 2 e5500

Ram: 3x 2GB - 1333Mhz (6gb)

Vga: Sapphire Radeon R7 250 Boost GDDR5

Táp: 520W ATX (pontos márkát nem tudok..)

Winchester: Samsung SP2004C

Alaplap: ASUS P5-P43TD


Szeretnék venni egy Intel Core 2 Duo e8500 a konfigba, csak nem vagyok benne biztos, hogy jó választás lenne-e bele. Vagy esetleg tudnátok LGA775 foglalatba normális(olcsó) processzorokat mondani? Köszönöm előre is.



2016. febr. 8. 20:33
 1/10 anonim ***** válasza:
pénz kidobás, gondolom játékra kell, de annyival nem jobb, mint amennyit rákéne költened.
2016. febr. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Az egész konfigurációról mondod ezt, vagy a processzorról?

Egyébként most rendeltem bele egy SanDisk Z400s 128GB SSD-t.

Csak a processzort kellene már lecserélnem..

2016. febr. 8. 20:59
 3/10 anonim ***** válasza:
proci,lap,memo csere,ha tényleg új játékokkal akarsz játszani.
2016. febr. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 meszike91 ***** válasza:

SSD-t veszel amikor normális vga-d és procid sincs?

Játék közben semmi haszna nincs...

2016. febr. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem kell mindent kicserélnie...Meg lehet próbálni ebből még várat építeni, de nem egy életbiztosítás...

775-ös tokozásra is van 4 magos cpu ami megbirkózna pár játékkal, de még akár a GTA V-el is...

Én a Core 2 Quad Q9300-as cpu-t tudom ajánlani, ha mázlid van egy jó használt állapotút ki tudsz fogni, újonnan olyan 25k körül mozoghat most, más kérdés az, hogy a jelenlegi konfigod elavult, a gpu nagyon durván kardozni fog a teljesítménnyel, és az az ATX-ként említett tápegység sem sugall semmi jót!

Nem volt jó ötlet egyébként fölöslegesen pénzt kidobni az ssd-re, inkább adtad volna el ezt a gépet annyiért amennyiért, az ssd árát hozzácsaptad volna, meg még 1 kicsit kipótolod és akkor ott vagy, hogy használt konfigot vehettél volna, kompromisszumok fejében játékra

2016. febr. 9. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Értem. Akkor veszek elsőnek egy új lapot, aztán pedig az SSD-t. A vga-t cserélni nem szeretném, mert az én igényeimnek megfelelő. Ramhoz pedig(az új lapban) berakok +2gb-t. Persze az új(vagy használt) alaplappal processzort is venni szeretnék. Tudnátok esetleg mondani egy viszonylag olcsó, de jó alaplapot? akár használtat, akár újat. (DDR3 memória foglalat legyen benne, és min. 4 slot..)
2016. febr. 9. 17:19
 7/10 anonim ***** válasza:

Hát ez nagyon pénzfüggő teljesítményügyileg, meg relatív is, lehet, hogy most le leszek pontozva, de én valami ilyesmire gondolok, mindenki a saját alternatíváját írja le, gondolom én...


Intel vonalon:

Asus B85M-G lap + i3 4170/i5 4460


AMD vonalon:

MSI 970A-G43 lap + FX 4300/6300

2016. febr. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy az R7 250-ed, nagyon kevés lesz játszani, emellé egy i5-öt nem párosítanék, de még egy FX 6300-at sem, előző voltam
2016. febr. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
ASUS B85M-G Alaplap mellett döntöttem. Az SSD-t megrendeltem, a + 2gb ram pedig el van rakva, ami még teljesen új. Alaplapot a későbbiekben megrendelem. Tudom, hogy nem fullpro stb. vga ez, de mint leírtam nekem teljesen megfelelő. A windows 7 élményindex 7,4 re értékelte, ami szerintem elég lesz a 2011es, és annál régebbi játékokhoz. A processzort pedig később kiválasztom! Köszönöm a válaszokat.
2016. febr. 10. 19:57
 10/10 anonim ***** válasza:
A 2011-es és régebbi játékokhoz doszt elég, nem tudom az igényeidet, de én is most fogok újítani, igaz én a munkám miatt notebookra váltok, asztali helyett, de ha most asztalit építenék akkor már korszerű dolgokra :D
2016. febr. 11. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!