Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » PC indítási probléma. Mi...

PC indítási probléma. Mi lehet a gond? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Nos nem régiben újítottam fel a gépet teljesen. És néhány hete elkezdte, hogy több órás kikapcsolt állapot után ha bekapcsolom nem ad képet. Maga a gép elindul, felpörögnek a ventik, minden rendben megy benne, de képet nem ad, még a csipogó sem nyikkan meg, hogy valami baja lenne.


Ezt úgy tudom csak orvosolni, hogy power gombbal leállítom és a táp kapcsolót is át billentem 0-ra, azt így hagyom pihenni 10-15 percig akkor utána már ad képet.


Kihangsúlyozom, hogy ezt csak akkor csinálja ha hosszabb ideig pihen. Tehát ha csak 1 órára kapcsolom ki amíg elugrok a boltba akkor nem produkálja. De pl: ha este kikapcsolom, reggel megint nem ad képet.

Illetve alvó módból szintén nem lehet visszahozni a gépet csak ha a tápkapcsolót is lenyomom meg vissza.


aktív működés közben semmi instabilitás, se egyéb anomális nem jelentkezik. (nem indulgat önállóan újra, nem fagy, stb.)


Ki mire gondol, melyik hardver lehet a ludas? Én a tápra gyanakszom, de nem tudom biztosra, mert működés közben meg minden oké.


A táp: Thermaltake Smart SE 530W (SPS-530M), kb. 2 hónapos. A többi hardver is mind újonnan lett véve nem rég és garisak. A táp elég a konfigomhoz, ugyanis egy gyengébbről működött ez elött.


A "vidd szervizbe ott meg mondják" és a gúnyolódó megjegyzéseket kérem mindenki tartsa magába!


Főként szakemberek véleményére, akik már találkoztak hasonló esettel.


ui: Nem vagyok laikus, szóval spóroljuk meg az ellenőrizd a kábeleket, meg a jól raktam-e össze a gépet mondatokat. Köszönöm!



2016. febr. 8. 21:38
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Cseréld ki a lithium elemet.
2016. febr. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
1 hónapos lapom van, csak nem az lehet a baja, de azért teszek egy próbát vele.
2016. febr. 8. 22:01
 3/18 anonim válasza:
Szerintem is a táp, de ha nem az akkor az alaplap vagy a videókártya. Próbáltad másik videókártyával?
2016. febr. 8. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

keszenletikore hibas lehet a tapnak


vagy az alaplapon hibas az ezzel kapcsolatban allo resz


masik gepben tudod kiprobalni ezt a tapot


geped pedig masik tappal


ha kiderul melyik akkor azt garizni kell


a tap amugy nagyon kisporolt legalsokategorias...


szoval ha annyira elbirja geped "kicsi" tap is nem tudom erre milyen ok volt, mivel nem full modu igy ez sem lehetett ok (pl. elvezetes miatt)

2016. febr. 8. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Másik videokártyával nem próbáltam, mivel nincs nagyon rá lehetőségem. Én is azért gondolok a tápra, mivel a többi hardver az inkább a "vagy működik, vagy nem" elvet követi.
2016. febr. 8. 23:43
 6/18 A kérdező kommentje:

Azért cseréltem a tápot mivel az már 5 éve megvolt, az új házba sehova nem értek el a kábelei és későbbi upgrade esetén így nem kell majd tápcsere.


Én jókat olvastam erről a tápról, külföldi oldalakon is olvastam róla teszteket. (legalábbis a nagyobb testvéreiről, de ebből a szériából)

Másrészről ismerem a Tt termékeik és tudom, hogy nem árulnak sz*rt. Meg igen tetszett, hogy teljesen fekete lapos kábelei vannak, amit könnyű elvezetni meg ugye moduláris. Az, hogy nem teljesen az mert a 4+4-es cpu és a 20+4-es alaplapi nem távolítható el az teljesen lényegtelen, mivel ezek minden gép számára létszükséglet.

2016. febr. 9. 00:00
 7/18 anonim ***** válasza:
Volt már ilyen nekem és alaplap csere segített. Az volt a ludas és pontosan ilyen gondom volt.
2016. febr. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

#7:

Köszi! Remélem igazad lesz. Bár nem tudom szegény lapnak mi a nyűgje ha emiatt van.

2016. febr. 9. 12:36
 9/18 anonim ***** válasza:
Szívesen! Sok sikert kívánok!
2016. febr. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Milyen alaplapod van? Milyen tápod volt ezelőtt? Kontár kicsit maximalista, azzal a táppal minőségbeli gond valóban nincs. Az áramellátás biztos stabil? Ad valamiféle életjelet a géped a zúgáson kívül, mikor nem indul be? Lehet, hogy "csak" kipukkadt egy kondi :I
2016. febr. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!