Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen billentyűzetet vegyek?

Milyen billentyűzetet vegyek?

Figyelt kérdés

Szempontok: Könnyen benyomható, de a benyomódás legyen jól érzékelhető (tehát érezzem, hogy mikor van már leütve a billentyű.)

Gépeléshez kell, nem játékhoz.

Vezetékest szeretnék.

Lehessen egy betűvilágítást bekapcsolni, vagy kikapcsolni. Bekapcsolt állapotban pedig ne csupán egy háttér legyen fényes, hanem maguk a betűk formái világítsanak, tehát tulajdonképp ne a háttér, hanem maga a billentyű (- azon belül is a betű.) A világítás színe pedig legyen fehér, vagy zöld, esetleg sárga, de semmiképp sem kék vagy piros. (Rózsaszín még elmegy) Legjobb lenne egy zöldesfehér szín.- A szemem számára ez a legbarátságosabb árnyalat. És ne legyen túl vakító sem- bár nem tudom ez mennyire valós lehetőség. 20 ezer forint alatt szeretném.

Szóval valami jó minőségű, hosszú élettartamú darabot szeretnék.

A jelenlegi billentyűzetem is jó, strapabíró darab (Chicony), 14 éve használom, minden hiba nélkül az asztali gépemhez. Ezt az újabbat pedig tulajdonképp a laptoppal való itthoni munkához venném.


Egyébként több irodában megfordultam már mint dolgozó, számítógépes munkakörökben, és az én itthoni billentyűzetemhez képest rémesebbnél-rémesebb billentyűzetekkel kellett küszködnöm. (Kivétel az Apple billentyűzet, bár ott hosszú távon a teljesen sík felszín a zavaró. - Azért kényelmesebb, ha van egy kis mélyülés a billentyűk felszínén. Az Apple meg azért volt jó, mert alig kellett hozzáérnem, már le volt ütve a billentyű- és mivel finom női kacsóm van, ez előny volt számomra.) Ezért most kicsit félek a vételtől, és úgy láttam a Chicony-ból már csak egy árva vezeték nélküli a választék. (Persze lehet hogy rossz helyen néztem.- Árukereső)

Szóval mit ajánlanátok efféle elvárásokkal?

Kinek mi a tapasztalata?



2016. febr. 9. 20:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Gépelésre csak mechanikust, bár olyat nem kapsz 20 ezer alatt.
2016. febr. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Oké, akkor lehet több is, de mégis melyiket. Felhívtam egy boltot, és közölték, hogy nekik csak angol kiosztású van. Magyar billentyűzetet mégis hol lehet kapni?
2016. febr. 10. 15:05
 3/6 anonim ***** válasza:

#2: Négyfélét ismerek magyar kiosztással (valószínűleg nincs is több):

Tesoro Durandal

Ozone Strike Battle

Roccat Ryos

Asus Strix Tactic Pro

Sajna ezekből a világító változatok kék, piros vagy narancssárga fényűek, de változtatható a fényerejük, vagy akár ki is kapcsolhatóak.

[link]

[link]

[link]

[link]

2016. febr. 11. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az alapos választ. Azt hiszem várok egy kicsit a vétellel, hátha felébrednek a forgalmazók és lesz zöld/fehér/sárga világítású magyar nyelvű is.

Ha ki akarnám kapcsolni a világítást, akkor eleve nem világítósat vennék- lehet végül ez lesz, legalább olcsóbban megúszom. Csak gondoltam hátha. És ha megelégszem egy "simával" akkor szerinted melyik az, ami strapabíró, megbízható, de "finom" darab? (Szóval nem kell püfölnöm, elég csak szinte hozzáérnem.) billentyűkhöz.

2016. febr. 11. 21:57
 5/6 anonim ***** válasza:

#4: Az ASUS-ban Red kapcsolók vannak, az Ozone kapható Red, Black, Brown és Blue kapcsolókkal is. Gépelésre mindenképpen a Brown és a Blue ajánlottak.

Egy kis gyorstalpaló a mechanikus-témában:

[link]

[link]

Valamint ajánlom a Prohardver billentyűzet-topicját is, ott az ország leginkább hozzáértő szakijaitól kérhetsz tanácsot:

[link]

2016. febr. 12. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Megnézegettem a linkeket, és most már legalább tudom, hogy mi a különbség köztük, így sokkal könnyebben el tudom dönteni, hogy melyiket is válasszam.
2016. febr. 15. 21:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!