Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha sok weblapot lapozok es a...

Ha sok weblapot lapozok es a nyitvalevo lapokat is lapozok az a ramot terheli? Tobb rammal gyorsabban megy ez?

Figyelt kérdés
2016. febr. 11. 16:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem mondanám, hogy több RAM-al gyorsabban megy. Inkább úgy fogalmaznék, hogy kevesebb RAM-al előbb fog belassulni.
2016. febr. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ram+proci függő.
2016. febr. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 BM-Striker ***** válasza:

A nyitott lapok a processzort és RAM-ot is terhelik.


A betöltés gyorsasága kapcsolta sebesétől függ. He processzor vagy a memória tál van terhelve, akkor ez egész belassul.


A kevés RAM nem akkora god, ha SSD-n van a rendszer, a gyors elérésű lapozófájl miatt.

2016. febr. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Trevor. ***** válasza:
Nézd meg közben feladatkezelőből, hogy mi a szűk keresztmetszet, a cpu vagy a ram. Ha nem tapasztalsz lassulást, akkor semmit sem kell tenned.
2016. febr. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat. Van egy hatar amikor hirtelen belassul, de akkor mar nagyon sok ablak van nyitva. Eddig azt hittem az internet lassul be olyankor de ezekszerint akkor telik be a ram s ezert lassul be s hiaba teszek bele tobb ramot attol nem lesz gyorsabb csak kesobb lassul be?

Jol ertem?

En a belassulas elotti sebesseggel nem vagyok megelegedve az meg megokdhato hogy annyi ablakot akkor nem nyitok meg amitol a nagy belassulas jon.

2016. febr. 11. 19:39
 6/7 BM-Striker ***** válasza:

#5

Gyakorlatilag igen.


Egy alkalmazás olyan gyorsan fut, amennyire a legszűkebb keresztmetszet engedi.


Ha elég gyors a processzorod, és van elég szabad RAM-od akkor internet kapcsolat lesz a szűk keresztmetszet egy böngésző esetében.


Egy multiplayer játéknál hasonló a helyzet pl.


Akkor van lag, ha ezek egyike vagy kombinációja teljesül: kevés RAM, lassú/túlterhelt háttértár, lassú/túlterhelt CPU, lassú/túlterhelt internet kapcsolat, más játékosnak van lag-ja.

2016. febr. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

lehet hogy nekem olyan megoldás lenne a legjobb, ha kapcsolat nélküli munkába váltanék. lehetséges egy weblap összes oldalát letölteni s utána már csak az oldalak közt lapozgatni?

szerintem ez lenne a leggyorsabb megoldás.

igaz ehhez végkép nagy ram kellene, de ez tünik megoldásnak.

vagy tévedek?

2016. febr. 13. 14:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!