Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van egy alaplapom (ASUS...

KaniDani kérdése:

Van egy alaplapom (ASUS P8Z77-V PRO) (s1155). Elég nehézkesen indul, ez az jelenti, hogy sokszor elsőre be sem kapcsol. Lehetséges, hogy nem sikerült megfelelően a tüske helyreigazítása, vagy más baja lehet inkább a lapnak?

Figyelt kérdés

Van a lapon memória, cpu, vga és boot device led. Az összes led felvillan sorba pirosan azután elalszik. Ez a normális gondolom. Viszont amikor nem indul, akkor rendszerint a CPU lednél akad meg.

Valamint ha elindul, akkor is leáll rövid időn belül, mondjuk 10-20 perc múlva.

Azt tudni kell a lapról, hogy egy elgörbült tüskével vettem (felső sor bal szélső tüske) amit helyreigazítottam. (Persze az eladó nem garantálta, hogy csak ez a hibája.)

Amikor ment és rádugtam egy USB eszközt akkor is leállt.

(A lapot gépházra kötve, de azon kívül üzemeltem be.)

Valami ötlet? Nyugodtan mondjátok még akkor is ha nem tűnik túl valószínűnek.



2016. febr. 12. 16:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Leírnád a pontos konfigot?

Cpu , táp?

Csak mert sokszor táphibára utal a nehézkes bekapcsolás és a random kikapcsolás.

2016. febr. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A CPU egy Pentium G860

Ram Corsair XMS3 1333Mhz

Táp Akyga 500W (nem durva táp, de nincs baja, el kell bírnia ezt a konfigot, ráadásul integrált vga volt használva.)

Hdd: seagate 500 GB sata 3


Sikerlüt feltelepítenem a win7-et, párszor el is tudtam indítani. Egyszer a rendszerminősítés közben állt le, egyszer pedig akkor amikor pendriveot akartam beledugni.


Biost frissíteni nem tudtam mert mindig azt írta a fájlra (.CAP) hoy nem UEFI BIOS fájl.

Azt sem tudom miért.

2016. febr. 12. 20:35
 3/4 A kérdező kommentje:

A RAM 1X4 GB, az alaplap a címben említett természetesen.

Ha teszem azt alaplap hiba lenne, akkor melyik részére lehet gyanakodni? Mert elég fura ez a kikapcsolás/vagy abszolút nem indulás dolog.


A táp egyébként egy ASUS P5KPL-AM/PS, XEON E5450, GIGABYTE 9800 GT gépet hajt, szóval csak elbírná hajtani ezt is gondolom.

2016. febr. 12. 20:39
 4/4 A kérdező kommentje:
Valaki a témában esetleg?
2016. febr. 17. 20:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!