Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Jó lesz ez a gép ennyiért?

Jó lesz ez a gép ennyiért?

Figyelt kérdés

alaplap: MSI H170A PC MATE

proci: i5 6600

RAM: Kingston 8GB DDR4 HyperX

Vga: Msi R9 380 4GB

Vinyó: WD 1GB BLACK

SSD: Samsung 250 GB

opmeghajtó: legolcsóbb ASUS

Ház: Zalman Z3 Plus

Táp: TT Paris 650W

Monitor: LG 23MP67VQ-P AH-IPS

Billentyűzet: CM Storm Supperessor

Egér: CM Storm Alcor black


Ár:363 000



2016. febr. 13. 19:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ez ennyiért aránytalanul drága. ELŐRE ÖSSZERAKOTT GÉPET NEM VESZÜNK IDE KIÍROD A KERETET ÉS SOKKAL JOBB GÉPET RAKUNK ÖSSZE VAGY MAGADNAK VÁLASSZ KI DE ELŐRE ÖSSZEÁLLÍTOTT GÉPET NEM VESZÜNK
2016. febr. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom hogy ez a kérdés fake vagy komolyan kérded minden esetre itt egy konfig :


Asrock H170 PRO4 alaplap 32 980 Ft

Intel Core i5-6600 processzor 68 378 Ft

Kingston 2x4GB DDR4 2400MHz HyperX Fury Black HX424C15FBK2/8 memória 14 212 Ft

Gigabyte GTX980Ti 6GB DDR5 GV-N98TWF3OC-6GD videokártya 204 597 Ft

Western Digital 1TB 64MB SATA3 WD10EZRX merevlemez 14 899 Ft

Corsair 500W CX500M CP-9020059-EU tápegység 20 282 Ft

Zalman Z3 számítógép ház 11 163 Ft



Összesen: 366,513 Ft kicsit belejavítottam a tiedbe mert elég aránytalan volt ebből a pénzből ez jobb lenne ;)

2016. febr. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

elnézést látom hogy monitorod sincs meg többi tartozékod ez esetben ezt a konfigot ajánlom :

Asrock H170 PRO4 alaplap 32 980 Ft

Intel Core i5-6600 processzor 68 378 Ft

Kingston 2x4GB DDR4 2400MHz HyperX Fury Black HX424C15FBK2/8 memória 14 212 Ft

Gigabyte R9 390X 8GB GDDR5 GV-R939XG1 GAMING-8GD videokártya 121 143 Ft

Western Digital 1TB 64MB SATA3 WD10EZRX merevlemez 14 899 Ft

Corsair 500W CX500M CP-9020059-EU tápegység 20 282 Ft

Zalman Z3 számítógép ház 11 163 Ft

Asus DRW-24F1MT fekete OEM DVD író 4 117 Ft


és akkor megtarthatod a kiszemelt monitort és tartozékokat

2016. febr. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Talán írhattam volna egy kis leírást is mellé...Ez nem egy előre összerakott gép,én próbálgattam a tervezgetést. Úgy gondoltam, hogy mivel nincs szükségem ilyen csúcs videókártyára annak az árából másra költenék. Mivel 2 oprendszer biztosan lesz a gépen ezért választottam a nagyobb SSDt+ mellé a black vinyót mivel az 5év garancia azt sugalja,hogy talán megbízhatóbb a legolcsóbb bluenál.A TT táp nem sokkal drágább és ott is az 5év garancia +az Gold nem csak bronz.Ti kihagytátok az egeret meg a billentyűzetet is,nem szeretném a drága gép adta élményeket elrontani a legolcsóbb perifériákkal.De javítsatok ki ha ti máshogyan gondolkoztok, lehet hogy én vagyon túl nem hozzáértő!
2016. febr. 13. 19:37
 5/13 anonim ***** válasza:
2/3#, tény, hogy a paris nem éppen a valaha gyártott legstabilabb tápegység, de a Corsair CXet sem kockáztatnék meg egy ilyen fullos konfigurációnál, minimum RMx/RMi széria.
2016. febr. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

4#, a hatásfoknak nincs köze a táp stabilitásához, például az XFX XXX széria az elsők között van, ipari védelemmel és stabilitással, pedig csak bronze hatásfokú. Teljesen más részeit figyeled, mint amire szükséged van.

A hatásfoknak csak akkor van értelme, ha 0-24 használod a számítógépet illetve ha komoly SLI/CF konfigurációt állítasz össze, ahol már problémát okoz a melegedés illetve rengeteget spórolhatsz a villanyszámlán.

2016. febr. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, habár túl nagy segítséget nem kaptam, csak hogy spóroljak mindenen, hogy egy számomra felesleges videókártyát vehessek, amivel majd hozhatom a több 100FPSt a 60Hz-es monitoromon!Taps...
2016. febr. 13. 20:26
 8/13 anonim ***** válasza:

Na de már ha kétszer hozzászóltam, had mondjam el én is az észrevételeimet:

-Ramból nem tudom, hogy melyik szériát veszed, de a Savage enyhén jobb tulajdonságokkal rendelkezik, mint a Fury (miközben nem lényegesen drágább), ami fps/ár aránya kifejezetten jobb (még ha nem is sokkal). Illetve nem tudom, hogy dualchannelbe rakod-e vagy bővíteni fogod-e, mert ez meg attól is függ.

-WD Black helyett Red-et javaslok, mert a garancia ellenére megbízhatóbb, halkabb és olcsóbb. Amit feláldozol érte, az a sebesség, de SSD mellett ez nem olyan nagy probléma.

-SSD pontos típusa számít, figyelj a trim supportra (ha hosszútávon akarod használni)

-DVD írót én ma már nem javaslok, hiszen a legtöbb programot online le lehet tölteni / meg lehet venni, de még a window 10-et is már inkább pendriveon ajánlott telepíteni. Szerintem amíg tőke szűkében vagy, ezen lehet spórolni (legalábbis szerintem). Nekem is van 3 darab a gépben, de már 4 éve hozzá sem nyúltam. Persze ha kell, akkor kell.

-Ház nagyon budget, nem ajánlom. Főleg AMD videokártyához, elképesztően fog melegedni a rendszer, ami végső soron élettartam- és teljesítményromlást eredményez.

-Tápegység, ahogy mondtam, eléggé belépőszintű, nem passzol a konfigurációhoz, instabilitást okozhat. Egyébként 300W tápegység is elég lenne, de bővítéssel is 400W a határ, amire szükséged lehet. Inkább a minőség legyen nagy, ne a felesleges teljesítmény, ha ebben az árkategóriában gondolkozunk.

-Billentyűzet membrános. Ha már gamer, legyen mechanikus. Természetesen ennek is van haszna, ami a csendesség. Így ha streamelsz, akkor kifejezetten előnyös, egyébként nem ajánlom.



DE mindent egybevetve nem vészes a konfiguráció (sokkal borzalmasabb megoldásokat is láttam már itt, ma is többet), sőt, középtávon is működőképes és ami nagy szó: messzemenően jobb, mint az előre összerakott imperium/radium megoldások.


Amiket említettem, nem kötelező érvényűek, de érdemes lenne megfontolni ezeket a pontokat.

2016. febr. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm, hogy te legalább normális választ tudtál írni és segíteni próbálsz!Részben változtatta:

alaplap maradt MSI H170A PC MATE

CPU: levettem 6400-ra

RAM: nem a savage, csak a sima

VGA: ebbe raktam többet,így most EVGA GTX 970 ACX 2.0

Vinyó: 1TB RED

SSD: Samu 120GB MZ-75E120B/EU

ház: Z3 Plus

Táp: RM550x

Monitor maradt illetve hamár lúd, akkor legyen kövér tehát Billentyűzet: CoolerMaster CM Storm QuickFire TK

Az egeret megoldom...Ehhez így mit szólsz?Jobb mint amit elsőre írtam?

2016. febr. 13. 20:55
 10/13 anonim ***** válasza:

Határozottan jobb, habár szerintem még mindig hosszabb távon kifizetődőbb lenne egy i5-6600 + R9 380 kombináció (ahogy eredetileg írtad), egy szellőzősebb házzal. Ha már Zalman, akkor például Z11.


Ha egy jó minőségű házat kiválasztasz, akkor azt >soha< nem kell lecserélned és sok későbbi konfigurációnak adhat otthont. Mert miért is? Egy gépház nem mehet tönkre, maximum a ventilátorok, de annak a cseréje is maximum pár száz forint. Továbbá a jobb légáramlás azonnali előnyöket is biztosít: hosszabb élettartamú alkatrészek, illetve addig is stabilabb működés - esetleg később jobb tuningpotenciál.


Ugyanez az oka annak, hogy én inkább a processzort raknám erősebbre. Egy processzor szintén hosszútávú befektetés. Gondolj bele: az elsőgenerációs i7 (például i7-920) a mai napig megállja a helyét, pedig már 8 év eltelt. Ehhez képest a 8 évvel ezelőtt felsőkategóriás videokártya hol van (GTX280), mire elég? Majdhogynem semmire, még dx11 támogatása sincs. Egy videokártya rendkívül gyorsan elavul (relatív), mert a mai technikai fejlődés elsősorban a grafikus teljesítményre hegyeződik ki, ezen a részen a legdinamikusabb.


Ja és friss hír: az intel befejezte a processzorok "gyorsítását", kizárólag az energiahatékonyságra törekszik (a rohamosan növekvő mobilpiac miatt):

[link]


Így ez a hosszútávú befektetés még jobban érvényes. Várhatóan nem lesznek gyorsabb i5/i7-es PC-be szánt processzorok. Ha tippelnem kéne, egy i5-6600 ~10 évig bőven használható lesz játékra.

Gondolj bele: Mennyivel egyszerűbb, ha 5 év múlva nem kéne az egész gépedet lecserélned, hanem csak beledobsz egy új videokártyát és kész is vagy még 5 évre?


A te új i5-6400 + GTX970 megoldásod is jó, de annak inkább rövidtávon vannak előnyei (nyilvánvalóan lényegesen több fps vagy jobb grafikai beállítás, gépcseréig).

2016. febr. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!