Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyi a maximális megengedett...

Mennyi a maximális megengedett hőmérséklet VGA és CPU esetén amikor már károsodhat?

Figyelt kérdés

2016. febr. 14. 12:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez a felhasználástól is függ meg a típustól is.VGA szerintem 80-90C fokig terhelés alatt,a CPU terhelés alatt 60-70C fok a max,de ha IGP-ről van szó akkor még tovább is.Alapjáraton VGA 40-60C fokig,a CPU 30-40C fok is szokott lenni.
2016. febr. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Minden mai valamirevaló alaplap lekapcsolja a tápot, ha túl magas hőmérsékletet érnek el az alkatrészek, emiatt azonnali károsodással nem kell számolni.

Az élettartam csökkenésben pedig nincs konkrét határ. Minél alacsonyabban tudod tartani a hőmérsékletet, annál hosszabb ideig őrzik meg a teljesítményüket és a stabilitásukat.

2016. febr. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Lord Hidan ***** válasza:
100%
Vga nekem nem egyszer melegedett már túl 90-95foknál újraindult vagy kikapcsolt a gép mindíg nem károsodott semmit újra pasztáztam és nagy terhelésnél is normális hőfokot mutatott
2016. febr. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Trevor. ***** válasza:

Processzort 60 fok, videokártyát 80 fok fölé nem engednék. Rövid ideig ha magasabb hőfokon megy, nem károsodik, de hosszútávon érdemes a fentebb írt hőfokok alatt tartani.


Károsodni vga 100 fok fölött, cpu meg elmehet akár 130-ig is, de akkor jó esetben már az alaplap lebssza a gépet.

2016. febr. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Mennyi a maximális megengedett hőmérséklet VGA és CPU esetén amikor már károsodhat?


1. nem kellene a max. ra engedni

gyartoi oldalakon ezeket az adatokat pontosan megnezheted mivel tipusonkent valtozo


mai modern gpu es cpu knal altalabosagban

cpu 70-75fok.

gpu 90-95fok


2. a vga nak nincs kritikus hofoka mivel azt nem jelzi ki erzekelo, ha az egesz vga teste felegszik ennyire (mint a gpu) akkor kipurcanhat nagyon hamar

vga az olyan mint egy "kis pc" van rajta "cpu" vagyis a gpu, van rajta "ram" vagyis vram, van rajta tapellatas, a lapkaja lenyegeben olyan mint a pc ben az alaplap stb... vagyis egy vga nagyon sok alkatreszbol all


idealis max. hofok mai modern prociknak

50-60fok max. lenne

gpu knak:

70-80fok max.


tulmelegedni es karosodni nem maguktol szoktak hanem elsosorban ezek miatt:


1. gephaz

2. tapegyseg

3. alaplap


ezek valamelyike vagy tobbje nem megfelelo hozza(juk)



gtx970


Thermal and Power Specs:

98 CMaximum GPU Temperature (in C)


[link]


irtak azt hogy fugg is valamitol:


stresszeled e

tubingolod e (meghozza fesz emelesel)


persze hogy fugg ezktol a hofoka


de nem azt jelenti hogy ha ezeket teszed vele akkor jobban birja a krikus hofokon felul mint mikor csak atlagos felhasznalasra (jatek is) hasznalod...

2016. febr. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
termeszetesen fugg a szobahomerseklettol is a melegedes (de mivel ez annyira >termeszetes< mint elol irtam, ezert meg se emlitettem, altalaban 25 fok max. homerseketen kellene hasznalni a gepeket)
2016. febr. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!