Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Logitech g502 vs Mionix...

Logitech g502 vs Mionix Castor vs Roccat tyon vs Roccat Kone xtd vs roccat rival?

Figyelt kérdés

Emelgetni nem nagyon akarom.

Palm gripes fogásra

felsőkategóriás egeret

legalább 3000 dpivel (és jó lenne ha le lehetne menni vele 200 dpi-ig , de ha ezen múlik az egér akkor jó a minimum 400 is)

szoftverrel

1000 hz-el

jobb kezes legyen

legfőképpen vegyesen játékokra lenne használva (főleg rts és fps )

legyen tenyér hátsó részének (tenyérpárna?) támasz , de ne is legyen túl nagy, tehát a 2 közt legyen hogy át is legyen fogható, de kényelmes legyen

Ne legyen se túl nagy se túl kicsi (kézméret: szélesség (hüvelykujjal együtt): 8,6 cm , hossz: 18,9 cm.)

20 k-s kategória (max 30-40es kategória ha nagyon jó)

LogiLink ID0017 egérpadhoz.


Meggyőztek hogy a g502 jó választás de kaptam 1 ellenvéleményt mely szerint nem az.

(Media Marktban megfogdostam az 502 és a 402-t és az alakjuk viszonylag bejött pedig nem palm gripesek. Állítólag viszont az 502 és 402 hosszú távú használata során idegesítő a jobb oldali ujjtámasz hiánya miatt, plusz még a görgő is lötyög.) Pedig nagyszerű a fogása átfogásra, de kényelemre nem olyan jó.


A többit megfogdostam a pixelben.


A kone xtd görgője nem tetszett , a tapadása és a oldalra mozgathatósága miatt (a g502-é sem de ettől az még jó).


A rival az jó lenne de csak hosszú és az alakja így nem olyan jó.


A mionix naos szintén jól átfogható, csak nem ismerem.


A g502 versenytársa a roccat tyon mert a fogása tökéletes! Egyesíti az árfoghatóságot a kénylemmel, midezt (túl) sok gombbal, szuper görgővel. Nem túl rövid ,de nem is túl hosszú. Megtartja a tenyerem hátulját de át is bírom fogni. Tehát tökéletes... De műszakilag is az? (szenzor....) Megér ilyen sok pénzt? Vagy jobban járnék a g502 vel? Ha már ennyit költök rá akkor az 6000 különbség már mindegy.


A jelenlegi és a régi egereimet is átfogással, nem kényelemesen fogtam. Képes vagyok a jövőben is így fogni. Az csak egy jó dolog lenne hogy át is tudjam fogni és még kényelmes is legyen. Tehát ha megzavarodnátok hogy mit zagyválok itt össze és/vagy nem akartok/tudtok válaszolni arra hogy mi is a kérdés akkor leírom:

"A" verzió: átfogás és kényelem . Legjobb választott : Roccat Tyon

"B" verzió: CSAK átfogás. Legjobb választott : Mionix Naos, Logitech G502


Átfogás alatt értem: Át tudom fogni az egész egeret, a csuklóm és a tenyér csukó felüli része az egérpadon van az egér helyett.

Kényelmes fogás alatt értem : Az egész kezem a csukó kezdetéig az egeren van. A csuklótól az alkar közepéig levő rész pedig a levegőben van. Tehát a könyökömön és az alkarom hátsó részén támaszkodok az egész karom helyett.

Ha a kettő közül döntenem kéne akkor inkább az átfogást preferálnám. (De meg lehet győzni a másikról is. Tehát nem határoztam el magam az átfogásnál.)



2016. febr. 15. 04:44
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!