Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért lassú vagy nem is...

Miért lassú vagy nem is müködik laptop új winchesterrel?

Figyelt kérdés
Vettem egy új 500gb-os vinyot és nem tudtam feltelepiteni rá egyik windows se.. egyszer csak 3ora telepítés után felment a windows10, de most meg nagyon lassú a laptop. Mi a baj? Winyo tökéletes, mert átvizsgalta az üzlet miutàn vissza vittem, arra gyanakodva, hogy rossz. Win 7,8 nem települt fel..ideg vagyok. Kérlek segíthetek. Köszi

2016. febr. 17. 18:43
 1/2 CspCsj ***** válasza:

Hardveresen gondolom viszonylag új lehet a gép, - többmagos processzor és legalább 2 GB memória.


1.

Telepítéssel kapcsolatban:

- Milyen Windows volt előtte? WinXP/Vista/7/8?

- Miért volt szükség újratelepítésre?

- A telepítés melyik lépésénél volt probléma?

- Egyszerűen megállt (lefagyott), vagy hibaüzenetet írt?

- Interneten (Youtube-on) sok Windows telepítésről van videó, abból kiderítheted meddig jutottál.


2.

A telepítés után nem lesz egyből 100%-os egy Windows rendszer.

A legtöbb alkatrész speciális illesztőprogramot (driver) igényel. Ezeknek egy részét a Win7/8/10 rendszerek interneten keresztül a központi szerver-számítógépről le tudják tölteni, - de nem mindig. Win10 rendszerrel ráadásul sok régi hardver nem kompatibilis, így problémás illesztőprogram esetén azok az alkatrészek valószínűleg nem működnek megfelelően.

Másrészről, a telepítőlemez az elkészítése óta megjelent rendszer-frissítéseket nem tartalmazza, így azok utólag az interneten keresztül települnek. Amíg ezek nem fejeződnek be, addig lassítják a rendszert.


A Feladatkezelőben tudod figyelni a processzor, merevlemez és az internetes kapcsolat terheltségét.

Megnyitása: jobbegérgomb alul a Tálca csík üres részén > Feladatkezelő pont > Több részlet > Teljesítmény fül.

Itt láthatod terheli-e valami a rendszert. Ha a processzor vagy merevlemez 100% körül ugrál, akkor ugyanitt a Folyamatok fülön megnézheted melyik program, rendszerfolyamat okozhatja a lassulást. Általában a frissítés (Windows Update).

Ezenkívül az Eszközkezelőben is ellenőrizheted, hogy minden szükséges illesztőprogram települt-e. Ha vannak felkiáltójeles ismeretlen/egyéb eszközök, akkor azoknak a programját pótolni kell. (a videokártya ebből a szempontból néha kivétel, mert nem ismeretlen eszközként, hanem Szabványos VGA-ként szerepel, ami szintén lassulást okoz, ilyenkor annak is telepíteni kell a programját)


3.

Megpróbálhatsz ingyenes Linux rendszert is, ha nem játszol 3D játékokkal, és nem használsz a munkádhoz speciális Windows-os programokat.

Egy DVD-re mondjuk írj ki a Ubuntu-t, vagy Linux Mint-et, esetleg UHU-Linux-ot (van sok Linux változat, ezek tudnak magyarul, meg sok másik is) és bekapcsoláskor indítsd "kipróbálás" módban. Ekkor nem nyúl a merevlemezhez, csak memóriából működik. (így a betöltés kicsit persze lassabb) Általában egyből működőképes és gyors.

Egy próbát megér.

2016. febr. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Hello.. Köszönöm a korrekt választ. A jelenség ami történt: win xp feltudtam telepíteni, win7 felment, de nem indult el mindig újra indult a laptop telepítés után, még a bejelentkezésig sem jutott el..

Win8 telepítése során a vége felé kiírta, hogy a telepítés nem sikerült..

Win 10 2óra után felment, de nagyon lassú lett a gép..

(Ezek jó win telpitők, mert régi winomon is ezeket használtam)


Szóval felment a win10 keservesen, de agyhalott lett a gép (4gb ram)

A lemez használata 100% miközben semmit se csináltam.. (Bosszantó nagyon)


Aztán sokan írjak, hogy nekik is ez a gondjuk, (services, rrgeditben állitgatsak, de nem használt)


Végül csak kíváncsiságból frissitettem a biost és láss csodát , rendesen működik a win 10.. Nem 100% a lemezhasznalat..


Elég érdekes ez az egész.. Kiváncsi lennék, hogy most mar feltudnám rakni a win7-8-at.. de nem fogom, mert megy rendesen a gép..


Furcsa jelenség volt ez nekem nagyon..2 napig csak telepitgettem windowsokat..


Remélem másnak is tudtam segiteni..

Bios frissítés..

2016. febr. 18. 09:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!