Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Kellene aggódnom a videokártya...

Kellene aggódnom a videokártya hőmérséklete miatt?

Figyelt kérdés

ARK-on játszottam, High beállítás mellett. Vacak optimalizáció.


Van egy Asus R9 290X DirectCU II OC kártyám (abba most nem mennék bele, miért Asus-t vettem). A VRAM1 93-94°C körül mozog játék közben, egy idő után (a venti rajta 50%). Maga a GPU 80°C körüli, a másik VRAM 85-89°C közt mozog kb.


Kellene aggódnom? Vegyek vissza a játék grafikai beállításaiból, vagy emeljem a venti sebességét manuálisan? A gép így sem épp a leghalkabb ebben az állapotban.


Napi pár órát játszom, azt is több részletben, nem mindennap. Ez mindenképp károsítja a kártyát?



2016. febr. 17. 19:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A 290X egy kazán, 75 és 90 fok között szokott lenni terhelés alatt, típustól függően.
2016. febr. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez ennél a kártyánál sajnos megszokott.
2016. febr. 18. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Egyelőre azért, még nem érett meg a cserére. Amennyiben ez nem okoz benne maradandó károsodást, min. 1 évet örülnék, ha még meglenne.

2016. febr. 19. 03:48
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem lesz gondod vele, a cserèje pedig valòban felesleges. :) Szerintem többet fog az bírni mint 1 èv
2016. febr. 19. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!