Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szerintetek megéri a 4K Monitor?

Makker bolha kérdése:

Szerintetek megéri a 4K Monitor?

Figyelt kérdés

Sziasztok :) Szeretnék egy monitort venni magamnak mert jelenleg nincsen csak egy lcd tv-m ami nem az enyem :/


Jelenleg grafikusnak fogok menni (Photoshop, Flash, Cinema 4D ...) es azert gondoltam hogy a 4K jobb lenne ezekhez a programokhoz meg a programozasnal is jobb lehet. Itt a 2 monitor amiket netem:

28 "ViewSonic VX2880ml

28" Acer CB281HKbmjdpr UHD 4K (Ez szerintem jobb)


Vagy meg gondolkodtam a FULLHD és 144Hz es monitorokban is de abbol ezt talaltam jonak: 24" BenQ XL2411Z


vagy meg a 75hz es monitort is neztem de ha mart akarok magamnak hosszutavra inkabb tobb Hz es vagy nagyobb felbontás.


A 4k felbontást a vidikarim tamogatja (gigabyte r9 380x), es ha akarmelyik monitort is ajanlanatok nekem pls irjatok le meg azt is hogy milyen kabellel (HDM, DVI, Display Port)


Köszi :)



2016. febr. 19. 10:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Jelenleg kizárólag munkára ajánlom őket, már egy 720p-s videó is nagyon csúnyán tud kinézni rajtuk.
2016. febr. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 BM-Striker ***** válasza:

Ezek 4k monitorok túl kicsik, apró betűk pl közel olvashatatlanok lesznek.


BenQ XL2411Z azért nem jó mert TN paneles.


Ha nem felső kategóriás VGA-kat használsz a 144hz-es monitor teljesen fölösleges, mivel 60 min fps se lesz garantálva, tehát egy 60hz-es monitor bűven elég.


144 hz-es monitort akkor érdemes vanni, ha 1-2 évente hajlandó vagy 150-200k-t kiadni egy új VGA, de ebben az esteben nem 100k alatti monitorok között kell nézelődni.

Ez pl jó lenne neked 75hz-es ésn van rajta Display Port és DVI.

[link]

2016. febr. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

az en VGA-m 60+ fps el viszi azokat a jatekokat amiket en jatszok pl. cs:go,lol stb ezeknel megvan a 200+ fps is pl. GTA 5 ott igen 60+- fps em van mikor hogyan.


Akkor a 4K monitort ne is vegyek :/ de inkabb a 144Hz es monitort mint a 75 oset mert mert azert nem szar a vidim vagy ?

2016. febr. 19. 11:39
 4/5 BM-Striker ***** válasza:

#3


TN paneleset nem érdemes venni ilyen árkategóriában.


Az 1080p-s 144hz-es monitorok közül nincsen jó választás ebben az árban, mivel mindegyik 1080p-s TN paneles.


Normális 144hz-esek 200-300k körül vannak.


Állítom, hogy nem is vennéd észre különbséget e 75hz és 144hz között.


Jelenleg 144hz-es monitorok prémiumáron mennek.


Várj egy pár évet, amíg elérhető áron lesznek, jelenleg a gazdag játékos réteget fejik a gyártók.


Előbb utóbb megjelennek majd az olcsó 144hz-re képes IPS/VA/PLS penelek is.

2016. febr. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
az a 144Hz es monitor amit irtam haveromnak az van es nagyon latszik a kulombseg azt mondja hath nemtudom, azert akartam alapbol 4K-t mert en munkara is akartam de ha tenyleg anyira kicsi a dolgok rajta nem kell. De akkor olyan 300e kornyeken egy 1ms, 144Hz es monitor ajanlani ami eleg jo lehet ?
2016. febr. 19. 14:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!